Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Stavba domu svojpomocne – časové plánovanie montáže

Všetci, ktorí stavajú, vedia, ako je dôležité správne načasovanie. Kedy je teda ideálne do novostavby namontovať plastové okná? Môže sa aj v zime, alebo je lepšie počkať na jar?

Odporúčame montovať od jari do jesene

Ako sme už písali v jednom našom v článku v poradni – Montáž plastových okien v zime – inštalácia je možná aj za chladných dní, predsa len ale radšej odporúčame okenné a dverné otvory na zimu starostlivo zakryť a so samotnou montážou počkať na jar. Dôvodom je veľa vlhkosti v múre, ktorá by v prípade zimnej inštalácie prechádzala do nových okenných rámov, obzvlášť citlivé je na vlhkosť pozinkované kovanie.

V zime používať zimnú montážnu penu

Ak potrebujete so stavbou pokračovať, je to vďaka súčasným miernejším zimám technologicky možné. Montážny postup sa nelíši, pri nižších teplotách ale použite zimnú montážnu penu, ktorá má rozšírené spektrum aplikačných teplôt (-12 °C až +30 °C). Po inštalácii potom dôsledne vetrajte, aby šla vlhkosť von a nezrážala sa na oknách. V prípade, že na okná budete dávať ochranné igelity (ak napríklad následne plánujete robiť fasádu), dajte ich obzvlášť na každé okenné krídlo, aby ste práve boli schopní vetrať.
 
Stavba domu svojpomocne – časové plánovanie montáže

Čo si pred montážou zaistiť?

Okrem samotných okien budete k inštalácii potrebovať montážny materiál (kotvy/turboskrutky, PUR penu) a tiež vhodné náradie (vodováha, vŕtačka, kladivo atď.). Presný súpis nájdete v tomto videonávode.

Tento článok vznikol v rámci špeciálu Stavame svojpomocne. V budúcom poslednom diele poradíme už so samotnou montážou:
  • Aký je postup montáže? 
  • Aké sú najčastejšie chyby?
  • Čo s fóliami, ktoré chránia rámy okien? 
  • Ako nové okná nastaviť?

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
84
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
204
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
85
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

Od našich zákazníkov

Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu