Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Rýchly video návod na montáž plastových okien, parapiet, žalúzií a sietí
Bez zmluv a papierovania
Expedícia k Vám domov do 3 dní
1000 kusů na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Rýchly video návod na montáž plastových okien, parapiet, žalúzií a sietí

Svojpomocne ľahko a rýchlo

Montáž skladových plastových okien je skutočne jednoduchá a pomocou nášho návodu ju iste zvládnete.

Čo je potrebné k montáži okien, parapetov, žalúzií a sietí

 • Vodováha
 • Turboskrutky + krytky (prípadne ako alternatíva montážne kotvy)
 • Výkonná vŕtačka (príp. Elektrická vŕtačka)
 • Polyuretánová montážna pena
 • Nízkoexpanzná polyuretánová pena
 • Pištol na penu
 • Kliny
 • Bit torx 130, bit krížový
 • Vrták č.7 do železa
 • Kladivko
 • Plochý skrutkovač
 • Zvinovací meter, zalamovacie nôž, plastové podložky a kľúč pre nastavenie okna

Postup:

 • Najprv je potrebné namontovať kľučku, aby sa dalo otvoriť krídlo a vysadiť ich z rámu okna. Pred montážou kľučky odstráňte ochrannú kryciu fóliu v jej okolí. Kľučku namontujte pomocou vŕtačky s krížovým bitom alebo klasickým krížovým skrutkovačom.
 • Odstráňte plastové krytky z horných pántov. Pomocou skrutkovača s plochou hlavou vysuňte čapy z horných pántov. Kľučku otočte do vodorovnej polohy otvorené a pomaly vysaďte krídla.
 • Pred vsadením okna do stavebného otvoru navŕtajte rám. Predvŕtaný rám vložte do stavebného otvoru a zaistite ho na niekoľkých miestach pomocnými drevenými klinov. Vyvážte rám pomocou vodováhy.
 • Cez otvory v ráme vyvŕtajte otvory do muriva. Turboskrutky naskrutkujte cez rám do steny. Dbajte však na to, aby ste nepritiahol turboskrutky príliš k rámu, ktorý by sa potom mohol prehnúť a vytvoriť netesnosti. Na turboskrutky pripevnite plastové krytky.
 • Odstráňte klinky a nasaďte krídla do zabudovaného rámu. Vyskúšajte funkcie okna - otvorenie do všetkých polôh. Nasaďte späť plastové krytky na pánty. Priestor medzi rámom a ostením vyplňte polyuretánovou montážnou penou. Pred murárskym zapracovaním prebytočnú stvrdnutú penu orežte. Ochranné fólie z okien odstráňte po murárske zapracovaní, najneskôr však do troch mesiacov od zabudovania.

Montáž vnútornej parapety

Vnútorné parapety s pripevnenými bočnými krytkami vložte pod rám okna a prisuňte ho k profilu. Pomocou vodováhy ho podložte tak, aby bol v rovine, ale je potrebné ho ponechať pod určitým sklonom, aby sa pri okne nezadržovala voda. Parapet podpěňte po celej ploche nízkoexpanzné montážnou penou a zaťažte ho.

Montáž vonkajšieho parapetu

Vonkajší parapet s nasadenými plastovými krytkami vložte do drážky pod rám okna a postupujte rovnako ako pri vnútornom parapete. Následne parapet privŕtajte k oknu.

Montáž žalúzií

Rozbaľte žalúziu. Vysuňte krycí plech. Pomocou dodaných skrutiek priskrutkujte na oboch stranách žalúziu k oknu. Do spodnej časti krídla vyvŕtajte dve dierky pre ukotvenie vodiacich silónov. Silon zasuňte do otvorov a vložte do nich štuple na silon napevno. Vycvaknite poistku, ktorá drží silon, silon vytiahnite, napnite a znova zacvaknite poistku. Prebytočnú časť silonu odrežte. Krycí plech nasaďte späť na žalúziu. Vyskúšajte správnu funkciu žalúzie a priskrutkujte zámok, ktorý drží ovládacie retiazky žalúzie a nasaďte naň kryt.

Montáž sietí

Pred vložením siete do okna si háčiky na sieti otočte tak, aby ste ich mohli následne jednoducho uchytiť za tesnením rámu okna. Sieť vložte do okna tak, aby bola upevnená za tesnením rámu okna.

Neviete, ako zamerať parapety? Mrknite na podrobný návod
 
129
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
264
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
97
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
Odbavili sme už 20 263 objednávok a dodali vám viacej ako 95 000 okien

Od našich zákazníkov

S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu

Dodávali sme okná aj vášmu susedovi. Neveríte?

Len tento rok sme na Slovensku
dodali viac ako 4 672 okien
Prehliadnuť realizácie

MenuX

X