Rýchly video návod na montáž plastových okien, parapiet, žalúzií a sietí
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Rýchly video návod na montáž plastových okien, parapiet, žalúzií a sietí

Svojpomocne ľahko a rýchlo

Montáž skladových plastových okien je skutočne jednoduchá a pomocou nášho návodu ju iste zvládnete.

Čo je potrebné k montáži okien, parapetov, žalúzií a sietí:

 • vodováha,
 • turboskrutky + krytky (prípadne ako alternatíva montážne kotvy),
 • výkonná vŕtačka (príp. Elektrická vŕtačka),
 • polyuretánová montážna pena,
 • nízkoexpanzná polyuretánová pena,
 • pištol na penu,
 • kliny,
 • bit torx 130, bit krížový,
 • vrták č.7 do železa,
 • kladivko,
 • plochý skrutkovač,
 • zvinovací meter, zalamovacie nôž, plastové podložky a kľúč pre nastavenie okna.

Postup:

 • Najprv je potrebné namontovať kľučku, aby sa dalo otvoriť krídlo a vysadiť ich z rámu okna. Pred montážou kľučky odstráňte ochrannú kryciu fóliu v jej okolí. Kľučku namontujte pomocou vŕtačky s krížovým bitom alebo klasickým krížovým skrutkovačom.
 • Odstráňte plastové krytky z horných pántov. Pomocou skrutkovača s plochou hlavou vysuňte čapy z horných pántov. Kľučku otočte do vodorovnej polohy otvorené a pomaly vysaďte krídla.
 • Pred vsadením okna do stavebného otvoru navŕtajte rám. Predvŕtaný rám vložte do stavebného otvoru a zaistite ho na niekoľkých miestach pomocnými drevenými klinov. Vyvážte rám pomocou vodováhy.
 • Cez otvory v ráme vyvŕtajte otvory do muriva. Turboskrutky naskrutkujte cez rám do steny. Dbajte však na to, aby ste nepritiahol turboskrutky príliš k rámu, ktorý by sa potom mohol prehnúť a vytvoriť netesnosti. Na turboskrutky pripevnite plastové krytky.
 • Odstráňte klinky a nasaďte krídla do zabudovaného rámu. Vyskúšajte funkcie okna - otvorenie do všetkých polôh. Nasaďte späť plastové krytky na pánty. Priestor medzi rámom a ostením vyplňte polyuretánovou montážnou penou. Pred murárskym zapracovaním prebytočnú stvrdnutú penu orežte. Ochranné fólie z okien odstráňte po murárske zapracovaní, najneskôr však do troch mesiacov od zabudovania.

Montáž vnútornej parapety

Vnútorné parapety s pripevnenými bočnými krytkami vložte pod rám okna a prisuňte ho k profilu. Pomocou vodováhy ho podložte tak, aby bol v rovine, ale je potrebné ho ponechať pod určitým sklonom, aby sa pri okne nezadržovala voda. Parapet podpěňte po celej ploche nízkoexpanzné montážnou penou a zaťažte ho.

Montáž vonkajšieho parapetu

Vonkajší parapet s nasadenými plastovými krytkami vložte do drážky pod rám okna a postupujte rovnako ako pri vnútornom parapete. Následne parapet privŕtajte k oknu.

Montáž žalúzií

Rozbaľte žalúziu. Vysuňte krycí plech. Pomocou dodaných skrutiek priskrutkujte na oboch stranách žalúziu k oknu. Do spodnej časti krídla vyvŕtajte dve dierky pre ukotvenie vodiacich silónov. Silon zasuňte do otvorov a vložte do nich štuple na silon napevno. Vycvaknite poistku, ktorá drží silon, silon vytiahnite, napnite a znova zacvaknite poistku. Prebytočnú časť silonu odrežte. Krycí plech nasaďte späť na žalúziu. Vyskúšajte správnu funkciu žalúzie a priskrutkujte zámok, ktorý drží ovládacie retiazky žalúzie a nasaďte naň kryt.

Montáž sietí

Pred vložením siete do okna si háčiky na sieti otočte tak, aby ste ich mohli následne jednoducho uchytiť za tesnením rámu okna. Sieť vložte do okna tak, aby bola upevnená za tesnením rámu okna.

Neviete, ako zamerať parapety? Mrknite na podrobný návod.
 
90
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
207
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
79
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

Od našich zákazníkov

Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu