Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Rýchly video návod na zameranie okien a parapiet
Bez zmluv a papierovania
Expedícia k Vám domov do 3 dní
1000 kusů na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Rýchly video návod na zameranie okien a parapiet

Čo potrebujete k zameraniu okien a parapiet:

  • Zvinovací meter
  • Papier
  • Ceruzku

Zameranie okna

Zmerajte presne rozmer stavebného otvoru - šírku i výšku. Zaznamenajte v milimetroch. Teraz vypočítajte výrobnú veľkosť okna: Od šírky odčítajte 15 mm a od výšky odčítajte 20 - 30 mm. Medzi rámom a ostením je totiž potrebné nechať voľný priestor na vyplnenie polyuretánovou penou. U výškového rozmeru je navyše potrebné počítať s podkladovým profilom; v našom e-shope sú rozmery štandardne uvádzané bez podkladového profilu. Následne si vyberte vhodné plastové okno v e-shope, prípadne - ak ste správne rozmery nenašli v ponuke - vytvorte si vlastné okno v konfigurátore.

Zameranie parapiet

Vnútorné parapety: Zmerajte šírku stavebného otvoru (dĺžku parapety) a hĺbku od podkladového profilu okna k okraju ostenia. Uvádzajte v milimetroch. K hĺbke pripočítajte 40 mm - potrebný presah do miestnosti. Následne vyberte vhodný rozmer parapety.

Vonkajšie parapety: Zmerajte šírku stavebného otvoru (dĺžku parapety) a hĺbku vonkajšieho ostenia. K hĺbke opäť pripočítajte 40 mm, aby bol vytvorený presah.

Keď budete mať parapety doma, pozrite sa aj na návod na ich montáž.
89
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
147
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
71
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
Odbavili sme už 20 263 objednávok a dodali vám viacej ako 95 000 okien

Od našich zákazníkov

S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu

Dodávali sme okná aj vášmu susedovi. Neveríte?

Len tento rok sme na Slovensku
dodali viac ako 4 672 okien
Prehliadnuť realizácie

MenuX

X