Poradíme vám ako na plastové okná
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Poradíme vám ako na plastové okná

Stavba domu svojpomocne – montáž okien a ich nastavenie

Stavba domu svojpomocne – montáž okien a ich nastavenie

22.12.2020

V treťom diele seriálu svojpomocne sme popísali, čo je dobré si pred montážou zaistiť a nasledujúce riadky budú patriť popisu samotnej montáži a tiež poradíme, ako nové okná nastaviť.

Z čoho sa skladá plastové okno

Z čoho sa skladá plastové okno

15.10.2020

Viete, z čoho sa skladá plastové okno? Možno nad tým niekto ani nepremýšľal, ale isté je, že podrobný popis okna vám pomôže lepšie pochopiť jeho funkcie, prípadne vysledovať možné závady ihneď na začiatku.

Stavba domu svojpomocne – časové plánovanie montáže

Stavba domu svojpomocne – časové plánovanie montáže

13.10.2020

Všetci, ktorí stavajú, vedia, ako je dôležité správne načasovanie. Kedy je teda ideálne do novostavby namontovať plastové okná? Môže sa aj v zime, alebo je lepšie počkať na jar?

Ako spoznať kvalitné plastové okná

Ako spoznať kvalitné plastové okná

14.09.2020

Ak premýšľate o kúpe nových plastových okien, dozaista si kladiete otázku: ako rozoznať tie kvalitné od nekvalitných. Vzhľadom na počet výrobkov a dodávateľov na trhu nie je situácia pre koncového zákazníka úplne jednoduchá, preto sme pre vás prichystali niekoľko rád na čo si dať pozor a čo riešiť pri výbere nových plastových okien.

Ako si správne vybrať okná

Ako si správne vybrať okná

26.08.2020

Nákup nových okien nie je lacnou záležitosťou, a tak je prirodzené, že sa ľudia snažia o jednotlivých parametroch okien zistiť, čo najviac. Vedeli ste napríklad, že pri väčšej šírke dvojkrídlového okna nad 1,8 metru je kvôli stabilite okna potrebné zvoliť miesto štulpu stredový stĺpik? A dôležitých rád pri výbere okien prinášame viac.

Prečo praskne plastové okno

Prečo praskne plastové okno

13.07.2020

V súčasnej dobe už sú na trhu plastové okná veľmi dobrej kvality a to že by profil praskol sa deje výnimočne, napriek tomu sa nás ale zákazníci na tento problém občas spýtajú, a tak sme spísali najčastejšie príčiny, ktoré môžu prasknutiu predchádzať.

Stavba domu svojpomocne – príprava otvorov a zameranie

Stavba domu svojpomocne – príprava otvorov a zameranie

03.03.2020

Aby okná veľkostne čo najlepšie vyhovovali, doporučujeme vymurovaný stavebný otvor zmerať na troch miestach.

Montáž plastových okien v zime

Montáž plastových okien v zime

08.11.2019

Už dávno neplatí, že akonáhle začne zima, je stavebným prácam koniec. Vďaka vylepšeným technológiám sa dnes stavia celoročne a taktiež plastové okná možno inštalovať aj za zimných dní. Len je potrebné dodržiavať určité podmienky.

Stavba domu svojpomocne

Stavba domu svojpomocne

25.10.2019

Každá stavba začína projektom. Bez toho dnes nezískate ani stavebné povolenie. Pre vás osobne je ale oveľa dôležitejšie to, že správne zostavený projekt vás prevedie celou stavbou. Nebudeme zabiehať do detailov, pretože samotný projekt so sebou nesie mnohé úskalia. Zameriame sa len na okná a dvere.

Ako vybrať plastové vchodové dvere do domu

Ako vybrať plastové vchodové dvere do domu

27.08.2019

Rozhodli ste sa mať svoje vchodové dvere do domu z plastu a premýšľate, na čo si pri výbere dať pozor? Spísali sme pár užitočných postrehov. A pridáme aj návod na montáž a nastavenie.

Prečo plastové okná netesnia?

Prečo plastové okná netesnia?

09.08.2019

Zdá sa vám, že vaše plastové okná dostatočne netesnia? Prefukuje nimi či dokonca zateká? Je to určite nepríjemná situácia nielen preto, že v zime sa vzduch v miestnosti zbytočne ochladzuje, ale aj preto, že tým pádom vzrastá spotreba energií na vykurovanie.

Inšpirujte sa pri výbere plastových okien a dverí

Inšpirujte sa pri výbere plastových okien a dverí

17.07.2019

Vyberáte plastové okná a vchodové či balkónové dvere a hľadáte inšpiráciu? Premýšľate, ako lacno vytvoriť efektný vstup z obývacej izby na terasu? Váhate, či mať okná viac členené, alebo skôr zvoliť veľkú sklenenú plochu? A ako to ešte všetko skĺbiť, aby to nevyšlo príliš draho? Prečítajte si niekoľko našich rád zameraných na estetickú stránku veci a inšpirujte sa fotkami od našich zákazníkov. Ako sa hovorí: viac hláv viac vie.

Prečo sa plnia plastové okná argónom?

Prečo sa plnia plastové okná argónom?

10.06.2019

Zákazníci sa nás často pýtajú prečo sa plnia plastové okná argónom. Preto sme si pre vás pripravili krátky článok vysvetľujúci, prečo sa pre plnenie plast. okien používa práve tento plyn, aké má fyzikálne vlastnosti a či je bezpečný.

Kedy vymeniť plastové okná?

Kedy vymeniť plastové okná?

13.05.2019

Renovujete dom a premýšľate, či vymeniť staré plastové okná za nové? A ak teda výmena, kam tie staré vyhodiť? Prečítajte si náš článok a budete múdrejší. Pridávame aj tipy, na čo staré plastové okná použiť.

Aké okná patria na drevostavbu?

Aké okná patria na drevostavbu?

01.05.2019

Staviate drevostavbu, drevenicu či chalupu? A premýšľate, či môžete namontovať namiesto drevených lacnejšie plastové okná? Alebo či sa k takejto stavbe hodia bielé okná? Čo vybrať, keď staviate pasívny dom? A ako je to vôbec s osadením plastových okien do drevostavby? Na všetky tieto otázky nájdete v nasledujúcom článku odpovede.

Ako čistiť biele okenné rámy

Ako čistiť biele okenné rámy

13.03.2019

Ako a čím očistiť biele rámy plastových okien? Čo použiť na žlté škvrny? Kedy je vlastne najlepšie umývať okná? Ako si poradiť s veľmi špinavými a zašlými okennými rámami? Na všetky tieto otázky nájdete v nasledujúcom článku odpoveď, aby ste mohli povedať po vzore jedného reklamného sloganu: „Aby biela bielou bola“.

Ako správne vetrať?

Ako správne vetrať?

04.02.2019

Vetranie je činnosť, ktorú robíme dennodenne a často už viac-menej automaticky. V mnohých prípadoch ju však nerobíme správne. Najmä v zimných mesiacoch je poriadne vetranie veľmi dôležité a mali by sme sa na to zamerať. Nič ťažkého na tom nie je. Naučte sa pár základných zásad správneho vetrania, vďaka ktorým sa zbavíte ťažkého a vydýchaného vzduchu v miestnosti, taktiež predídete roseniu okien, tvorbe plesní a negatívnemu pôsobeniu týchto faktorov na vaše zdravie.

Ako zabrániť roseniu okien

Ako zabrániť roseniu okien

31.01.2019

Rosenie okien môže stretnúť aj vás. Kedy? Ľudia sa s tým najčastejšie stretnú po výmene starých okien za nové plastové. A tiež v novostavbách, kde sa drží vyššia vlhkosť vzduchu z čerstvých omietok.

Ako ušetriť na kúrení?

Ako ušetriť na kúrení?

23.11.2018

Ako ušetriť v domácnosti? Jednoznačne znížením nákladov na vykurovanie. Kto by chcel platiť zbytočne vysoké čiastky za energie? A je jedno, či ide o plyn, elektrinu alebo drevo. Kúriť pánu bohu do okien sa nechce nikomu. Ale ako tieto sumy, ktoré mnohokrát doslova lietajú oknom von, čo najviac znížiť? Máme pre vás pár tipov, s ktorými môžete ušporiť pekné peniaze.

Plastové okno nejde zavrieť

Plastové okno nejde zavrieť

22.01.2018

Ak vám nejde zavrieť plastové okno, môžete sa pokúsiť vyriešiť problém sami. Nie je potrebné hneď myslieť na najhoršie – na kompletnú výmenu okien a dverí. Poradíme vám, ako na to.

Zadrhávanie okien

Zadrhávanie okien

08.12.2017

Počujete pukanie alebo praskanie pri manipulácii so starými oknami? Drhne to pri zatváraní a otváraní? Nečakajte, až okná nepôjdu zavrieť vôbec! V článku sa dozviete, čo môže závadu spôsobiť, ako jej predchádzať a ak sa predsa len stane, ako si s ňou poradiť.

Ako vybrať strešné okno

Ako vybrať strešné okno

06.10.2017

Strešné okno je oproti ostatným náchylnejšie na vplyvy počasia a vnútornej klímy bytu, preto je potreba jeho výberu venovať dostatočnú pozornosť. Pokiaľ teda staviate alebo rekonštruujete dom s podkrovnými miestnosťami, alebo sa chystáte na výmenu okien, prečítajte si nasledujúce rady.

Ako zabezpečiť okná

Ako zabezpečiť okná

20.09.2017

K vlámaniu do domov a bytov dochádza najčastejšie v neprítomnosti ich majiteľov, a to ako dlhodobé (dovolenka, služobná cesta), tak krátkodobé (pracovná smena). Výnimkou však nie sú ani vlámanie do domu v čase, keď jeho obyvatelia spia alebo sa zdržiavajú v niektorej okrajovej časti bytu.

90
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
207
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
79
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

Od našich zákazníkov

Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu