Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Plastové okná a dvere nejdú zavrieť

Robia vám staré plastové okná neplechu? Ak nie sú zas až tak úplne staré, možno – než sa pustíte do kompletnej výmeny – by ste ich skúsili radi opraviť. Závady môžu byť rôzne, drhnutie, prefukovanie, rosenie... Veľakrát postačí malý zákrok a okná aj dvere budú zase slúžiť. Poruchy plastových okien teda možno vyriešite aj sami. A ak nie, možno nastal čas porozhliadnuť sa po nových oknách a dverách.

Plastové okno nejde zavrieť? Silou to nevyriešite

Ak niečo vo vnútri okna bráni tomu, aby ste ich dovreli, rozhodne to neskúšajte silou. Mohlo by dôjsť k nenávratnému poškodeniu, po ktorom by nezostávalo nič iné, než ich vymeniť. Samozrejme nedovreté okno je potrebné riešiť veľmi rýchlo, najmä v zime kedy tiahne do bytu, alebo ak sa nachádza na prízemí odkiaľ by mohli váš dom ľahko navštíviť zlodeji.

Ako vyzerá nedovreté okno?

  • Okenné krídlo nie je možné doraziť k rámu.
  • Okenné krídlo je možné doraziť k rámu, ale nemožno otočiť kľučkou do zatvorenej polohy. Kľučkou nie je možné otočiť alebo sa zastaví v šikmej polohe. Okno teda nie je dostatočne zabezpečené pred nežiaducim otvorením, navyše ním prefukuje a zateká.
 

Tomuto druhu závady môže predchádzať drhnutie okien či rôzne pukanie a praskanie pri pohybe okenného krídla. Ak sa problém včas nerieši, môže vyústiť napríklad v nemožnosť dovretia okna alebo dverí. Preto radšej nečakajte a nastavte okno zavčas. Najlepšie preventívne.

Príčiny poruchy so zatváraním okna

  • Prirodzené dosadnutie okna po montáži.
  • Tvarové deformácie rámov alebo krídel vplyvom fyzikálnych javov (striedanie extrémnych teplôt, nadmerné pôsobenie vlhkosti...).Vyvesenie pántov.
  • Zanedbaný pravidelný servis – nastavenie a premazanie.
  • Nečistoty a prach okolo tesnenia alebo v mechanizme kovania.
  • Nekvalitne vykonaná montáž.
  • Závada kovania.

Riešenie okenných závady podľa príčiny

Ak ste si pred časom zaobstarali nové okná, možno si len „dosadli" a potrebujú iba nastaviť. Deformované plastové profily ťažko opravíte a pravdepodobne bude nutná výmena okien. Ak vylúčite deformácii rámov a krídel (tá sa deje skôr u starých drevených okien, plastové sú voči poškodeniu odolnejšie), sústreďte svoju pozornosť najmä na nastavenie kovania. To urobíte podľa nášho návodu

Neviete si rady? Zavolajte odborníkovi

Ak nastavenie nepomohlo, vyhľadajte skúseného technika. Ten vám okno prehliadne a častokrát ho aj na mieste opraví. Prípadne zistí, čo všetko je k oprave potrebné, a okno spraví pri ďalšej návšteve. Ak sú poškodené pánty alebo ďalšie časti okenného kovania, pomôže vám s ich výmenou.

Najlepšia je prevencia

Pravidelne nastavujte okenné kovanie a aspoň raz ročne ich premažte. Ideálnym pomocníkom je udržiavacia sada na plastové okná, v ktorej nájdete všetko potrebné vrátane oleja na premazanie. Do preventívnych opatrení patrí napríklad tiež to, že nenechávate dlho otvorené veľké ťažké krídlo s trojsklom, čo spôsobuje nadmerné opotrebovanie pántov. Ak montujete nové okno, držte sa všetkých pokynov v návode na montáž okien.

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
99
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
243
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
80
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

Od našich zákazníkov

S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu