Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo robiť, keď sa plastové okná zadrhávajú

Počujete pukanie alebo praskanie pri manipulácii so starými oknami? Drhne to pri zatváraní a otváraní? Nečakajte, až okná nepôjdu zavrieť vôbec! Prišlo ku komplikáciám u nových okien v novostavbe? Netreba sa hneď desiť, zadrhávanie môže byť spôsobené prirodzeným sadaním stavby v prvých mesiacoch a rokoch po montáži, takže postačí nastavenie a premazanie kovania.

Príčiny praskania v oknách a ich zadrhávanie

  • Nenastavené okenné kovanie.
  • Poškodené kovanie.
  • Prirodzená rozťažnosť materiálu vplyvom teplôt.
  • Zrelosť (sadanie) stavby.
  • Pokrútené profily.

Nastavenie plastových okien

Praskanie v oknách alebo drhnutie pri pohybe, rovnako ako ostatné závady, je potrebné riešiť podľa ich príčiny. Ak sa niektorý z uvedených problémov prejavuje, môže ísť iba o nenastavené kovanie. Nedotiahnuté nastavovacie body môžu spôsobovať vyvesovanie krídla, ktoré potom nedolieha k rámu tak, ako má.

  1. Nastavte okenné kovanie podľa návodu.
  2. Postačí vám k tomu bežný imbusový kľúč č. 4.
  3. Táto údržba okien by sa mala vykonávať minimálne raz do roka (v novostavbe pravdepodobne o niečo častejšie).

Ak napríklad krídlo drie v spodnej časti, je nutné jeho nastavenie smerom nahor. V návode sú zobrazené rôzne varianty drhnutia a konkrétne postupy na nápravu.

A vhodné prípravky? Všetky pokope

Aby ošetrenie okien bolo kompletné, ideálnym pomocníkom je udržiavacia sada pre plastové okná a dvere, ktorá obsahuje všetky potrebné prostriedky, ktorými premažete kovanie, očistíte plastové profily a ošetríte tesnenia.

 
sada na údržbu okien a dverí

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
99
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
243
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
80
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

Od našich zákazníkov

S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu