Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Prečo praskne plastové okno

V súčasnej dobe už sú na trhu plastové okná veľmi dobrej kvality a to že by profil praskol sa deje výnimočne, napriek tomu sa nás ale zákazníci na tento problém občas spýtajú, a tak sme spísali najčastejšie príčiny, ktoré môžu prasknutiu predchádzať. 

1. Neopatrné zaobchádzanie

V našom návode k montáži plastových okien sa dočítate, že odporúčame s rámom zaobchádzať opatrne. Hlavne je nutné okná skontrolovať po doprave na stavbu a tesne pred samotným zabudovaním. Najkritickejšie miesta sú rohy okien. Opatrné zaobchádzanie má opodstatnenie. Ak totiž pri prenose dostane rám ranu, môže sa potom stať, hlavne v zime za mrazu, že dôjde k prasknutiu okna.  

2. Nesprávna montáž

Porekadlo, že veľkou mierou sa na tom, či budete s novými oknami spokojní, podieľa dobre odvedená montáž, naozaj platí. Ak je nesprávne vypodložkované sklo v krídle (tzn. sklo je "prepnuté" na podložkách), potom môže vplyvom zmeny teplôt dôjsť vďaka dilatácii až k prasknutiu krídla. 

 


 

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
90
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
207
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
79
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

Od našich zákazníkov

Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu