Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Prečo praskne plastové okno

V súčasnej dobe už sú na trhu plastové okná veľmi dobrej kvality a to že by profil praskol sa deje výnimočne, napriek tomu sa nás ale zákazníci na tento problém občas spýtajú, a tak sme spísali najčastejšie príčiny, ktoré môžu prasknutiu predchádzať. 

1. Neopatrné zaobchádzanie

V našom návode k montáži plastových okien sa dočítate, že odporúčame s rámom zaobchádzať opatrne. Hlavne je nutné okná skontrolovať po doprave na stavbu a tesne pred samotným zabudovaním. Najkritickejšie miesta sú rohy okien. Opatrné zaobchádzanie má opodstatnenie. Ak totiž pri prenose dostane rám ranu, môže sa potom stať, hlavne v zime za mrazu, že dôjde k prasknutiu okna.  

2. Nesprávna montáž

Porekadlo, že veľkou mierou sa na tom, či budete s novými oknami spokojní, podieľa dobre odvedená montáž, naozaj platí. Ak je nesprávne vypodložkované sklo v krídle (tzn. sklo je "prepnuté" na podložkách), potom môže vplyvom zmeny teplôt dôjsť vďaka dilatácii až k prasknutiu krídla. 

 


 

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
107
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
156
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
68
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

Od našich zákazníkov

S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu