Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Ako čistiť biele okenné rámy plastových okien?

Ako a čím očistiť biele rámy plastových okien? Čo použiť na žlté škvrny? Kedy je vlastne najlepšie umývať okná? Ako si poradiť s veľmi špinavými a zašlými okennými rámami? Na všetky tieto otázky nájdete v nasledujúcom článku odpoveď, aby ste mohli povedať po vzore jedného reklamného sloganu: „Aby biela bielou bola.

Kedy umývať biele plastové okná?

Hoci dnes je už na výber široká škála dekorov, stále si veľa ľudí kupuje do svojich domovov biele plastové okná, či už v obojstrannom, alebo iba vnútornom prevedení. Aby okná s bielymi rámami vyzerali pekne, napríklad aj za desať rokov, je nutné sa o ne pravidelne starať. A to ako aj o sklá, tak aj o okenné rámy. V praxi to znamená umývanie aspoň dvakrát ročne. Samozrejme veľmi záleží na tom, kde bývate. Je jasné, že okná v dome pri rušnej ceste sa budú oveľa viac špiniť než v prípade okien pri chalupe na okraji lesa. Nezabudnite ale, že veľkým znečisťovateľom okenných rámov je aj sama príroda – áno, hádate správne, máme na mysli žltý peľ, ktorého je napríklad v období kvitnutia repky naozaj veľa.

Rovnako ako pri iných činnostiach v domácnosti aj pri umývaní okien platí, že pravidelná údržba je oveľa efektívnejšia, ako raz za pár rokov na to takzvane "vlietnúť". Na oknách sa usadzuje prach, peľ, popolček a ďalšie najrôznejšie nečistoty, ktoré sa potom vďaka pôsobeniu UV žiarenia do bielych rámov zažerú. Čím dlhšie budete umývanie plastových okien odkladať, tým náročnejšie potom bude (v tej dobe dobe už zašlým) oknám znova vrátiť ich krásnu bielu farbu.

Čo na špinavé plastové rámy okien použiť?

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že možete použiť bežný čistiaci prostriedok, ale pozor, nesmie mať v sebe abrazívne kúsky, tie by mohli povrch rámu poškriabať. Rovnako sa vyhnite používaniu benzínu. Veľmi dobré skúsenosti majú naši zákazníci s prostriedkom Clean PVC, ktorý je súčasťou profesionálnej sady na údržbu plastových okien a dverí. Clean PVC od nemeckého výrobcu Fenoplasty nielen výborne čistí, ale taktiež vytvorí antistatickú vrstvu, vďaka ktorej sa nečistoty nebudú do rámu toľko "zapekať" a ďalšie umývanie bude ľahšie. Ďalej zabezpečí účinnú ochranu proti UV žiareniu pre dlhoročnú stálofarebnosť.
Samozrejme zvlášť medzi ženami je čistenie okien obľúbenou témou debát, a tak sa šíri najrôznejšie babské rady. Takže ako podľa nich biela okná vyčistiť? Napríklad skúste použiť vodu s trochou octu, a následne vyleštiť ľanovým olejom. Na odstránenie škvŕn potom radia bielou zubnú pastu.

Ako na zažltnuté rámy?

Máte už staršie plastové okná, ktoré nie sú biele ale zažltnuté? A pritom ste ich občas umyli? Problém je v kvalite profile rámu. Takéto zožltnutie už nevyčistíte, ide o degeneráciu materiálu. Dnes už našťastie všetky plastové okná majú farebné stabilizátory, takže nemusíte mať zo zažltnutia obavy. Plastové okná PREMIUM predávame už skoro desať rokov a doteraz sme sa s problémom zožltnutia rámu nestretli a to ani v prípade, že sú okná orientovaná na južnú stranu. Nestalo sa, že by slnko "vytiahlo" bielu farbu z profilu. Ako už sme ale spomenuli, veľkým nepriateľom nielen bielych okenných rámov je peľ. Ak sa dlhšiu dobu neumýva, môže rám trochu zožltnúť alebo mať žlté škvrny. Pomôcť si môžete s umývacím prostriedok CIF. Ten má však v sebe malé granulky, takže môže dôjsť k menšiemu poškrabaniu povrchu.

Suma sumárum, ako teda čistiť biele plasty okien? Hlavne pravidelne, najmä ak bývate pri rušnej ceste alebo repkovom poli. A keď ešte použijete Clean PVC, bude umývanie jednoduchšie.

 
čistenie okien bielych plastových okien

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
107
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
156
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
68
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

Od našich zákazníkov

S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu