Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Ako zabezpečiť okná pred vlámaním

K vlámaniu do domov a bytov dochádza najčastejšie v neprítomnosti ich majiteľov, a to ako dlhodobo (dovolenka, služobná cesta), tak krátkodobo (pracovná zmena). Výnimkou však nie sú ani vlámanie do domu v dobe, keď jeho obyvatelia spia alebo sa zdržiavajú v niektorej okrajovej časti bytu.

Ako zabrániť vlámaniu do bytu

Prednostne je vždy nevyhnutné zamykať. Hoci sa to zdá byť samozrejmosť, obzvlásť na dedine sa vchodové alebo zadné dvere stále ešte veľmi často nechávajú odomknuté. Aj keď sú majitelia práve doma, pri dverách nehliadkujú, preto pre zlodeja nie je zas taký problém nenápadne vstúpiť dovnútra a prebehnúť bytom.

Avšak pre dokonalé zabezpečenie bytu, keď nie ste doma, je vhodné zaobstarať si predovšetkým bezpečnostné zámky s viacbodovým zamykaním, prípadne závoru. Ešte lepšie sú bezpečnostné dvere, alebo vyberajte aspoň vchodové dvere, ktorých kovanie je vybavené niekoľkými bezpečtnostnými bodmi.

Bezpečnosť – to sú predovšetkým kvalitné okná

Vysoké percento (cez 70 %) zlodejov vnikne do bytu oknom. Často dokonca i bez rozbitia skla, takže ich nevítaná návšteva sa odohrá veľmi ticho – susedia si ničoho nevšimnú.

Pre zaistenie dostatočnej bezpečnosti začnite zodpovedným výberom plastových okien. Dbajte na to, aby bezpečnostné kovanie obsahovalo dostatočný počet zatváracích bodov. Tie by mali byť od seba v maximálnej vzdialenosti 700 mm. Sklo sa dá zaobstarať taktiež špeciálne bezpečnostné, alebo ho odporúčame opatriť aspoň bezpečnostnou fóliou. Tá sa hodí aj pre prípady, že nehodláte meniť práve celé okno, ale radi by ste zvýšili jeho nepreniknuteľnosť. Atestovanú bezpečnostnú fóliu nalepenú na sklo o minimálnej hrúbke 4 mm uznávajú poisťovne pri poistných udalostiach.

Okno je ďalej možné vybaviť uzamykateľnými kľučkami alebo prídavnými zámkami pre plastové okná a balkónové dvere.

V neposlednej rade nezabudnite ani na kvalitnú montáž a poriadne ukotvenie rámu pomocou dlhých skrutiek.

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
90
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
207
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
79
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

Od našich zákazníkov

Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu