Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Montáž plastových okien v zime

Už dávno neplatí, že akonáhle začne zima, je stavebným prácam koniec. Vďaka vylepšeným technológiám sa dnes stavia celoročne a taktiež plastové okná možno inštalovať za zimných dní. Len je potrebné dodržiavať určité podmienky.

Výmena okien v už postavenom rodinnom dome či byte

Ak si hovoríte, prečo by ste sa vôbec mali do výmeny okien v zime pustiť, potom verte, že pár dôvodov na to naozaj je. Vzhľadom k menšiemu dopytu sú kratšie dodacie doby a bývajú tiež zľavy. Hlavne ale môžete ušetriť náklady za vykurovanie už túto zimu.

Na druhú stranu je ale potrebné priznať, že vymieňať okná za chladného počasia nie je nič príjemné a ešte je potreba pamätať na niekoľko odporúčaní:
  • Pred demontážou zastavte kúrenie a pozatvárajte okná a dvere, aby nebol prievan.
  • Osadzovanie okien je možné maximálne do -12 °C, pretože práve do tejto teploty sa používa zimná PUR pena.
  • Zimná montážna pena má rozšírené spektrum aplikačných teplôt (-12 °C do + 30 °C).
  • Vonkajšie zapravenie fasády je najlepšie vykonávať do 0 °C, ale existujú aj materiály s nemrznúcou prímesou, ktoré sa môžu používať až do -10 °C.
  • Po montáži je nutné dôkladne vetrať.

Montáž okien na novostavbe

Je jasné, že kto stavia, či už svojpomocne, subdodávateľsky, alebo s firmou, chce čo najskôr v novom dome bývať. Pokiaľ ale môžete, okenné a dverové otvory na zimu starostlivo zakryte a so samotnou montážou radšej počkajte na jar. Prečo? Pretože teraz máte v murive veľa vlhkosti a tá by logicky prechádzala do nových okenných rámov. Obzvlášť citlivé na vlhkosť sú pozinkované kovanie.
Ak z nejakého dôvodu potrebujete so stavbou pokračovať, je pri osadzovaní v zime potreba používať, ako už bolo spomenuté vyššie, zimnú PUR penu, inak sa montážny postup nelíši. Hlavne je predovšetkým dôkladne vetrať, aby šla vlhkosť von a nezrážala sa na oknách.

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
75
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
201
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
68
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

Od našich zákazníkov

Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu