Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Montáž plastových okien v zime

Už dávno neplatí, že akonáhle začne zima, je stavebným prácam koniec. Vďaka vylepšeným technológiám sa dnes stavia celoročne a taktiež plastové okná možno inštalovať za zimných dní. Len je potrebné dodržiavať určité podmienky.

Výmena okien v už postavenom rodinnom dome či byte

Ak si hovoríte, prečo by ste sa vôbec mali do výmeny okien v zime pustiť, potom verte, že pár dôvodov na to naozaj je. Vzhľadom k menšiemu dopytu sú kratšie dodacie doby a bývajú tiež zľavy. Hlavne ale môžete ušetriť náklady za vykurovanie už túto zimu.

Na druhú stranu je ale potrebné priznať, že vymieňať okná za chladného počasia nie je nič príjemné a ešte je potreba pamätať na niekoľko odporúčaní:
  • Pred demontážou zastavte kúrenie a pozatvárajte okná a dvere, aby nebol prievan.
  • Osadzovanie okien je možné maximálne do -12 °C, pretože práve do tejto teploty sa používa zimná PUR pena.
  • Zimná montážna pena má rozšírené spektrum aplikačných teplôt (-12 °C do + 30 °C).
  • Vonkajšie zapravenie fasády je najlepšie vykonávať do 0 °C, ale existujú aj materiály s nemrznúcou prímesou, ktoré sa môžu používať až do -10 °C.
  • Po montáži je nutné dôkladne vetrať.

Montáž okien na novostavbe

Je jasné, že kto stavia, či už svojpomocne, subdodávateľsky, alebo s firmou, chce čo najskôr v novom dome bývať. Pokiaľ ale môžete, okenné a dverové otvory na zimu starostlivo zakryte a so samotnou montážou radšej počkajte na jar. Prečo? Pretože teraz máte v murive veľa vlhkosti a tá by logicky prechádzala do nových okenných rámov. Obzvlášť citlivé na vlhkosť sú pozinkované kovanie.
Ak z nejakého dôvodu potrebujete so stavbou pokračovať, je pri osadzovaní v zime potreba používať, ako už bolo spomenuté vyššie, zimnú PUR penu, inak sa montážny postup nelíši. Hlavne je predovšetkým dôkladne vetrať, aby šla vlhkosť von a nezrážala sa na oknách.

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
99
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
243
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
80
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

Od našich zákazníkov

S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu