Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Aké okná patria na drevostavbu?

Staviate drevostavbu či chalupu? A premýšľate, či môžete namontovať namiesto drevených lacnejšie plastové okná? Alebo či sa k takejto stavbe hodia bielé okná? A ako je to vôbec s osadením plastových okien do drevostavby? Na všetky tieto otázky nájdete v nasledujúcom článku odpovede.

Plastové okná a drevostavba? Áno, ide to dokopy

V posledných rokoch stále viac narastá počet drevostavieb, medzi novostavbami ich je okolo 15 percent. Stále častejšie sa nás tak ľudia pýtajú, či vôbec do drevostavby môžu inštalovať plastové okná, predsa len vyjdú lacnejšie než tie drevené. A cenové rozdiely môžu byť dosť veľké. Pri porovnaní plastového okna PREMIUM a dreveného okna ECOLINE IV 68, je eurookno o takmer 100% drahšie. Plast je tiež jednoduchší na údržbu a PVC okná môžu byť tiež z každej strany iné – zvonku farebné a z vnútra biele, čo pri zariaďovaní izieb oceníte.

Ak teda patríte medzi budúcich majiteľov drevenej novostavby a nad plastovými oknami uvažujete, môžeme vás potešiť. Vzhľadom k tomu, že na drevenú konštrukciu príde omietka, a potom nie je ani spoznať, či sa jedná o murovaný dom, alebo drevostavbu, s pokojným svedomím si môžete zaobstarať okná z plastu. Výnimkou sú iba zruby a drevenice, tam by sme naozaj odporučili zvoliť okná drevené.

Aké okná vybrať do drevostavby?

Ako už sme spomenuli, pri výbere okien nehrá konštrukčný systém domu úlohu, teda závisí na každom, aké parametre majú nové plastové okná mať. Z dôvodu energetickej úspornosti odporúčame trojsklo a samozrejme je lepšie mať väčšie okná na južnú stranu a naopak malé okná alebo vžiadne zo severu. Vzhľad je už úplne individuálnou záležitosťou. Obľúbené sú drevené dekory a samozrejme v drevostavbe môžu byť aj biele okná.

Plast verzus drevo: Čo izoluje lepšie?

Z tepelnoizolačného hľadiska nemá žiadny z materiálov používaných na výrobu okien výrazne navrch. Konkrétne vám ukážeme porovnanie plastového okna PREMIUM (so stavebnou hĺbkou 80 mm), ktoré zoženiete na e-shope skladove-okna.sk, a dreveného okna Thermoline IV 78 (so stavebnou hĺbkou 78 mm), ktoré je v ponuke na webe oknostyl.cz. Okno PREMIUM s trojsklom Ug = 0,6 a TGI rámikom má Uw = 0,85. Drevené okno Thermoline má pri využití rovnakého skla Uw = 0,89. Z porovnania vyplýva, že Uw, teda súčiniteľ prestupu tepla celým oknom, je podobný, o trochu lepší pre plast.

Ako namontovať plastové okná do drevostavby?

Rozhodli ste sa pre plast a pýtate sa, ako je to osadením plastových okien do drevostavby? Môžeme vás potešiť. Postupuje sa rovnako ako v prípade murovaných domov. Odporúčame prečítať sekciu návody, kde nájdete montáž okien, a to aj strešných, krok po kroku. Rovnako tak sme pre vás spísali, ako sa o nové okná dobre starať a ako postupovať pri ich nastavovaní

 
aké okná vybrať do drevostavby?

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
90
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
207
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
79
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

Od našich zákazníkov

Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu