Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Ako vybrať plastové vchodové dvere do domu

Vedeli ste, že vchodové dvere možno zohnať za výrazne nižšiu cenu? Vedľajšie dvere totiž dobre poslúži aj ako hlavný. Čítajte ďalej a dozviete sa viac. Aj o tom, ako vstupné dvere namontovať a nastaviť.

Na čo pred nákupom plastových vchodových dverí pamätať?

  • Aké veľké dvere potrebujete?

V ponuke sú dvere atypické, klasické jednokrídlové aj väčšie dvojkrídlové (tie volia napríklad majitelia starších domčekov alebo keď potrebujú širšie dvere kvôli kočíku, vozíku, atď.). Pri premýšľaní o vhodnej šírke dverí pamätajte, že pre bezbariérový vchod je nutná priechodná šírka minimálne 90 cm (a nutný je tiež nízky prah).
  • Kam sa budú otvárať?

Premyslite, či budete dvere otvárať von, alebo dovnútra a či potrebujete pravé, alebo ľavé prevedenie. Štandardne sa vchodové dvere otvárajú dovnútra, ale ak máte napríklad veľmi malú chodbu, kde sú navyše ešte iné dvere, tak aby nedochádzalo ku kolízii, je možná aj varianta otvárania von.
  • Aké majú mať dvere tepelnoizolačné vlastnosti?

Pri výbere sa zaujímajte o hodnotu Ud, ktorá značí prestup tepla. Čím je číslo nižšie, tým dvere lepšie izolujú (a tiež bývajú drahšie).
  • Plné, alebo so zasklením?

Plné dvere bez zasklenia poskytujú úplné súkromie a tiež toľko nelákajú zlodeja. Na druhej strane ale vonkajšie dvere s presklením púšťajú do domu prirodzené svetlo a sú vzhľadovo zaujímavejšie (zvlášť keď sú sklá viac členené). Zasklenie môže byť lacnejším dvojsklom, alebo drahším a lepšie izolujúcim trojsklom, ktoré sa odporúča do nízkoenergetických a pasívnych domov. Ak nechcete, aby cez dvere bolo úplne vidieť, je možné zvoliť ornamentné zasklenie (mliečne, pieskované).
  • V akej budú farbe?

Samozrejme najlepšie je, keď sú dvere aj okná v jednom odtieni. Obojstranné biele dvere sú lacnejšie ako v prípade dverí v dekore, napríklad v imitácii dreva. Kompromisom môže byť, že z vnútornej strany budú dvere biele (kde nijako nenarušia interiér) a z vonkajšej farebné.
  • Ako budú drahé?

Cena je samozrejme pri výbere jedným z najdôležitejších faktorov. My si to uvedomujeme, a preto sme radi, že okrem hlavných vchodových dverí, ktoré u nás nakúpite cez konfigurátor, vám môžeme ponúknuť aj vedľajšie vchodové dvere. Majú kovanie so zvýšenou bezpečnosťou, otvárajú sa dovnútra, majú nízky prah aj dobré tepelnoizolačné vlastnosti. A predovšetkým ich cena je o cca 50 % nižšia v porovnaní s klasickými vchodovými dverami. Viac sa o vchodových dverách (hlavných aj vedľajších) dočítate v sekcii Aké dvere kupujete?
  • Ako na montáž a nastavenie vonkajších dverí?

Samozrejme len nákupom vhodných vchodových dverí to nekončí. Pretože väčšina našich zákazníkov inštaluje dvere svojpomocne, spísali sme podrobný návod na namontovanie (dočítate sa, ako sa osadzuje rám, ako sa kotví, nasadzuje krídlo aj zatesňuje). A na našom webe nájdete odpovede aj na ďalšie často kladené otázky, stačí len kliknúť:

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
86
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
213
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
75
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

Od našich zákazníkov

Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu