Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bez zmluv a papierovania
Expedícia k Vám domov do 3 dní
1000 kusů na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Ako zabrániť roseniu okien na stavbe

Rosenie okien môže stretnúť aj vás. Kedy? Ľudia sa s tým najčastejšie stretnú po výmene starých okien za nové plastové. A takisto v novostavbách, kde sa drží vyššia vlhkosť vzduchu z čerstvých omietok. Rosenie okien z vnútornej strany skla je síce nepríjemné, ale nie je vadou výrobcu okien. Je to skôr známka toho, že okenné otvory sú dobre utesnené. A to ste predsa chceli, či nie? Pokiaľ ste okná montovali svojpomocne, môžete byť na seba vlastne hrdí, že ste to urobili dobre.
 

Teplo ani vlhkosť nemôže novými plastovými oknami von

Pri rekonštrukcii domu - po výmene okien, prípadne ešte po súčastnom zateplení fasády - nastane situácia, ktorá bola pre vás doposiaľ neznáma. Pôvodné staré okná, spravidla drevené a často špaletové (kastlové) nikdy dobre netesnili. Vlhkosť teda z domu unikala pozvoľne prakticky nepretržite, takže sa nikde príliš nehromadila. Lenže s vlhkosťou unikalo von aj teplo a do domu ťahalo. Výmenou okien sa všetky otvory a štrbinky utesnili.
 

Čo s tým? Správne vetranie vám pomôže

Jediná pomoc, ako z bytu pravidelne vypúšťať nahromadenú vlhkosť, je správne vetranie. Samozrejme sa tým nemyslí, že máte mať celý deň pootvorené okno. To by, obzvlášť v zimnom období, nové plastové okná akosi strácali zmysel. Účinnejšie, než večne otvorená ventilačka, je teda rýchle a prudké vyvetranie. Rozhodne každé ráno. Desať až pätnásť minút otvorte okná dokorán. Nie je od veci urobiť aj prievan. Zároveň je vhodné na chvíľu zastaviť kúrenie. Potom niekoľkokrát počas dňa vždy na pár minút.
 

Správnym vetráním šetríte energie

Tým, že vetráte nárazovo, sa ani pri mrazoch nestačí ochladiť nábytok, takže následné ohriatie vzduchu je veľmi rýchle a nezvýši sa spotreba energie. Odvetrávaním vlhkosti z bytu zároveň predchádzate poškodeniu omietky a muriva. Pri dlhodobom a rozsiahlom rosení okien môže dochádzať k opadávaniu omietky, prípadne ku vzniku plesní.


Späť do poradne
43
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
21
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
8
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
Odbavili sme už 32 251 objednávok a dodali vám viacej ako 150 000 okien

Od našich zákazníkov

S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/shean2.vshosting.cz/skladova-okna.cz/templates/output/5e60ca074820d0fcefb41eb45f5b8082386aa617.file.index.tpl.php on line 529

Dodávali sme okná aj vášmu susedovi. Neveríte?

V minulom roku sme
na Slovensku dodali
viac ako 9 378 kusov okien
Prehliadnuť realizácie

MenuX

X