Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Tesnenie do okien
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Tesnenie do okien

Aby vaše plastové okná dobre tesnili aj po rokoch, pridávajú sa do nich dve vkladané dorazové tesnenia. Tesnenie býva dnes najčastejšie z materiálu EPDM (etylén-propalén-dién-polymér). Materiál EPDM zaručuje vysokú odolnosť proti starnutiu, opotrebovaniu a nepriaznivým poveternostným vplyvom.

Pre biele plastové okná sa používa najčastejšie elegantná šedá farba a pre okná v dekore dreva najčastejšie čierna. Pokiaľ potom s odstupom rokov zistíte, že potrebujete tesnenie vymeniť a predĺžiť tak životnosť okna, nemusíte sa báť, že by vás to vyšlo draho. U našich okien ide o lacnú záležitosť, vzhľadom k tomu, že naše okná majú špeciálne drážky, z ktorých sa tesnenie ľahko vyjme a nahradí za nové. Životnosť našich okien a dverí je potom niekoľko desiatok rokov. 

Rozdiel medzi dorazovým a stredovým tesnením

V oknách nájdeme najčastejšie 2 dorazové tesnenia. Tie chránia miestnosť pred vniknutím vody, vzduchu, chladu alebo vlhkosti. Takže keď bude vonku pršať, vy budete stále v suchu a teple. U vyšších radov okien sa môžete stretnúť s tzv. stredovým tesnením, ktoré nájdete medzi krídlom a rámom okna a ktoré dopĺňa dorazové tesnenie (okno má potom celkom 3 tesnenia – 2 dorazové a 1 stredové).
  99
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  243
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  80
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
  Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

  Od našich zákazníkov

  S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
  Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu