0
00 ‚ā¨
Celkom0 ‚ā¨bez DPH
PokrańćovaŇ• do koŇ°√≠ka

ńĆo je to dverov√© rozetov√© kovanie

Rozetov√© dverov√© kovanie sa, na rozdiel od kovania Ň°t√≠tov√©ho, sklad√° z dvoch Ň°t√≠tov. Rozeta sa hovor√≠ spodn√©mu Ň°t√≠tu, preto sa tento druh oznańćuje ako rozetov√©. Na hornom Ň°t√≠te je pripevnen√° kńĺuńćka alebo dverov√° guńĺa a druh√Ĺ Ň°t√≠t m√° otvor pre zamykanie. Mechanizmus zabezpeńćenia funguje obvykle na klasick√Ĺ kńĺ√ļńć, na cylindrick√ļ vloŇĺku alebo Ň°peci√°lne z√°mky pri interi√©rov√Ĺch dver√°ch pouŇĺ√≠van√© na dvere pri toalete a k√ļpeńĺni.

Kovanie vr√°tane kńĺuńćiek, dverov√Ĺch gul√≠ a ńćast√≠ pre z√°mok maj√ļ r√īzne povrchov√© √ļpravy (ńćasto s√ļ nerezov√©, niklov√©, pochr√≥movan√© ńći bronzov√©) a tvary, ktor√© sa hodia k r√īznym Ň°t√Ĺlom dver√≠ i priestorov, do ktor√Ĺch sa dvere montuj√ļ. V√Ĺhodou inŇ°tal√°cie je to, Ňĺe nie je nutn√© poznaŇ• presn√ļ rozteńć medzi rozetou a Ň°t√≠tom s kńĺuńćkou. Ak kupujete kaŇĺd√Ĺ z oboch Ň°t√≠tov zvl√°Ň°Ň•, postr√°Ňĺte si, aby ladil ich tvar i povrchov√° √ļprava.  

Rozetov√© kovanie b√Ĺva drahŇ°ie neŇĺ Ň°t√≠tov√©, ale aktu√°lne je veńĺmi obńĺ√ļben√© pri modern√Ĺch vstupn√Ĺch dver√°ch, ktor√© maj√ļ miesto kńĺuńćky madlo.