00 ‚ā¨
Celkom0 ‚ā¨bez DPH
PokrańćovaŇ• do koŇ°√≠ka

ńĆo je to dverov√© Ň°t√≠tov√© kovanie

Dverov√© Ň°t√≠tov√© kovanie je dlh√Ĺ, obvykle zaoblen√Ĺ, Ň°t√≠t s kńĺuńćkou ńći dverovou guńĺou a otvorom pre kńĺ√ļńć. Jeho √ļprava sa l√≠Ň°i podńĺa toho, ńći sa jedn√° o dvere interi√©rov√© alebo exteri√©rov√©, pr√≠padne balk√≥nov√©. Existuj√ļ tri z√°kladn√© varianty Ň°t√≠tov√©ho kovania: na kńĺ√ļńć, na cylindrick√ļ vloŇĺku a pre interi√©rov√© dvere so Ň°peci√°lnym zamykan√≠m pre WC a k√ļpeńĺne.
Farebne i designovo je moŇĺn√© Ň°t√≠tov√© kovanie zladiŇ• so samotn√Ĺm designom dver√≠ i s ostatn√Ĺmi prvkami v interi√©ri alebo v okolitom exteri√©ri ‚Äď kovania s√ļ dostupn√© v rustik√°lnom, modernom ńći retro preveden√≠.

Druh√Ĺm typom dverov√©ho kovania je kovanie rozetov√©, ktor√© m√° kńĺuńćku zvl√°Ň°Ň• a otvor pre vloŇĺku (kńĺ√ļńć) zakr√Ĺva samostatn√° rozeta.

҆t√≠tov√© kovanie b√Ĺva lacnejŇ°ie neŇĺ rozetov√© a vzhńĺadom k svojej robustnejŇ°ej konŇ°trukcii sa vŇĺdy pouŇĺ√≠va pri vchodov√Ĺch dver√°ch, kde je pl√°novan√Ĺ veńĺk√Ĺ pohyb os√īb. Pri rodinn√Ĺch domoch b√Ĺva Ň°t√≠tov√© i rozetov√© kovanie, z√°leŇĺ√≠ na Ň°t√Ĺle dver√≠ a vkusu kaŇĺd√©ho.