Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Čo je jednostupňové tesnenie okna?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je jednostupňové tesnenie okna?

U jednostupňového tesnenia okna splýva dažďová zábrana a veterná zábrana v jeden celok. Toto tesnenie nemôže tak logicky ponúknuť také výhody ako iné. Nie je tak príliš vhodným riešením, predovšetkým do vyšších budov, aj tak sa s ním môžete často stretnúť v oknách panelových domov. Ide totiž o tie najlacnejšie varianty tesnenia. Pokiaľ ale nehľadáte okná s vyššou vodotesnosťou, okná s jednostupňovým tesnením vám môžu dobre poslúžiť.

Nevýhody jednostupňového tesnenia

 • V okennom ráme nenájdete žiadnu zbernú drážku, do ktorej by stekala dažďová alebo zrazená voda. Tá sa uchytáva vo vnútornej ploche profilu. Pri väčšom nápore môže voda preniknúť až do interiéru a nezabráni tomu ani vnútorné tesnenie.
 • Pri vzájomnom pôsobení jednostupňového tesnenia s vnútorným tesnením vzniká podtlak vo funkčnej škáre, ktorý ešte viac obmedzí možnosť odtoku vody mimo okenný profil.
  99
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  243
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  80
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
  Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

  Od našich zákazníkov

  S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
  Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu