Čo je jednostupňové tesnenie okna?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je jednostupňové tesnenie okna?

U jednostupňového tesnenia okna splýva dažďová zábrana a veterná zábrana v jeden celok. Toto tesnenie nemôže tak logicky ponúknuť také výhody ako iné. Nie je tak príliš vhodným riešením, predovšetkým do vyšších budov, aj tak sa s ním môžete často stretnúť v oknách panelových domov. Ide totiž o tie najlacnejšie varianty tesnenia. Pokiaľ ale nehľadáte okná s vyššou vodotesnosťou, okná s jednostupňovým tesnením vám môžu dobre poslúžiť.

Nevýhody jednostupňového tesnenia

 • V okennom ráme nenájdete žiadnu zbernú drážku, do ktorej by stekala dažďová alebo zrazená voda. Tá sa uchytáva vo vnútornej ploche profilu. Pri väčšom nápore môže voda preniknúť až do interiéru a nezabráni tomu ani vnútorné tesnenie.
 • Pri vzájomnom pôsobení jednostupňového tesnenia s vnútorným tesnením vzniká podtlak vo funkčnej škáre, ktorý ešte viac obmedzí možnosť odtoku vody mimo okenný profil.
  86
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  213
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  75
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
  Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

  Od našich zákazníkov

  Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
  Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu