K čomu slúžia komory v okennom profile
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

K čomu slúžia komory v okennom profile

Plastový (i hliníkový) profil okien a dverí je rozdelený na niekoľko nie rovnako veľkých komôr. Vďaka tomu dochádza k obmedzeniu prúdenia vzduchu vo vnútri okenneho profilu a teda k obmedzeniu prenosu tepla či zimy. Najväčšia býva stredová komora, v ktorej je výstuha. Neplatí, že čím viac komôr okno má, tým lepšie izoluje, dôležitejšími parametrami je stavebná hĺbka a typy zasklenia a tesnenia.

V súčasnej dobe veľmi dobré izolačné vlastnosti majú šesťkomorové plastové okná. Pre pasívne a nízkoenergetické domy je možné zakúpiť sedem či osemkomorové okná, ktoré sú ale drahšie. Pri hliníkových oknách postačia trojkomorové profily.
  86
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  213
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  75
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
  Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

  Od našich zákazníkov

  Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
  Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu