Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
K čomu slúžia komory v okennom profile
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

K čomu slúžia komory v okennom profile

Plastový (i hliníkový) profil okien a dverí je rozdelený na niekoľko nie rovnako veľkých komôr. Vďaka tomu dochádza k obmedzeniu prúdenia vzduchu vo vnútri okenneho profilu a teda k obmedzeniu prenosu tepla či zimy. Najväčšia býva stredová komora, v ktorej je výstuha. Neplatí, že čím viac komôr okno má, tým lepšie izoluje, dôležitejšími parametrami je stavebná hĺbka a typy zasklenia a tesnenia.

V súčasnej dobe veľmi dobré izolačné vlastnosti majú šesťkomorové plastové okná. Pre pasívne a nízkoenergetické domy je možné zakúpiť sedem či osemkomorové okná, ktoré sú ale drahšie. Pri hliníkových oknách postačia trojkomorové profily.
  99
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  243
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  80
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
  Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

  Od našich zákazníkov

  S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
  Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu