Čo je francúzske okno?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je francúzske okno?

Hlavným rozdielom medzi francúzskym a klasickým oknom je práve asi 80 centimetrová medzera, ktorú môžete namerať medzi podlahou a spodnou hranou okna. Spodná hrana francúzskeho okna siaha až k podlahe, a tak slúži ako priechod napríklad na terasu, záhradu, balkón alebo lodžiu.

Výhody francúzskeho okna

Vďaka veľkému zasklenému priestoru sa vám z francúzskeho okna ponúka naozaj dobrý výhľad na okolie. Taktiež cez veľké francúzske okno do miestnosti vnikne oveľa viac svetla. Vetrať ale môžete aj s pomocou takéhoto okna, v zimných mesiacoch vám navyše stačí kratšia doba.

Francúzske okno a deti

Pri zaobstaraní francúzskeho okna sa rozhodne nemusíte báť o svoje deti, ktoré by z neho mali vypadnúť. Ak totiž takéto okno umiestnite do priestoru, na ktoré nenadväzuje žiadna terasa, musíte zaistiť bezpečnosť napríklad zábradlím na francúzske okno. V prípade, že chcete deťom zemezit napríklad vstup na terasu či balkón, môžete si na francúzske okno zaobstarať kľučku s aretáciou.

Nevýhody francúzskeho okna

Veľká zasklená plocha je spojená aj s veľkým únikom energie. S touto nevýhodou francúzskeho okna musíte počítať a pred zaobstaraním dobre zvážiť, že jeho výhody prevažujú. Veľká plocha navyše súvisí aj s vniknutím tepla dovnútra. Zvlášť v horúcich letných dňoch by ste mali využívať zatienenie francúzskych okien.
  75
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  201
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  68
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
  Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

  Od našich zákazníkov

  Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
  Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu