Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Čo je francúzske okno?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je francúzske okno?

Hlavným rozdielom medzi francúzskym a klasickým oknom je práve asi 80 centimetrová medzera, ktorú môžete namerať medzi podlahou a spodnou hranou okna. Spodná hrana francúzskeho okna siaha až k podlahe, a tak slúži ako priechod napríklad na terasu, záhradu, balkón alebo lodžiu.

Výhody francúzskeho okna

Vďaka veľkému zasklenému priestoru sa vám z francúzskeho okna ponúka naozaj dobrý výhľad na okolie. Taktiež cez veľké francúzske okno do miestnosti vnikne oveľa viac svetla. Vetrať ale môžete aj s pomocou takéhoto okna, v zimných mesiacoch vám navyše stačí kratšia doba.

Francúzske okno a deti

Pri zaobstaraní francúzskeho okna sa rozhodne nemusíte báť o svoje deti, ktoré by z neho mali vypadnúť. Ak totiž takéto okno umiestnite do priestoru, na ktoré nenadväzuje žiadna terasa, musíte zaistiť bezpečnosť napríklad zábradlím na francúzske okno. V prípade, že chcete deťom zemezit napríklad vstup na terasu či balkón, môžete si na francúzske okno zaobstarať kľučku s aretáciou.

Nevýhody francúzskeho okna

Veľká zasklená plocha je spojená aj s veľkým únikom energie. S touto nevýhodou francúzskeho okna musíte počítať a pred zaobstaraním dobre zvážiť, že jeho výhody prevažujú. Veľká plocha navyše súvisí aj s vniknutím tepla dovnútra. Zvlášť v horúcich letných dňoch by ste mali využívať zatienenie francúzskych okien.
  99
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  243
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  80
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
  Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

  Od našich zákazníkov

  S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
  Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu