Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Čo je to štulp?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je to štulp?

Na prvý pohľad si štulp môžete ľahko pomýliť so stĺpikom. Hlavným rozdielom je, že štulp neprechádza, na rozdiel od stĺpika, do konštrukcie rámu. Po otvorení okenných krídel spojených štulpom vám potom nič neprekáža vo výhľade. To síce okenný stĺpik áno, avšak má ale tú vlastnosť, že funguje ako opora pre celé okno.
 
Plastové okno so štulpom

Vlastnosti plastových okien sa štulpom

 • Dvojité presklenie (v prípade záujmu je možné aj trojsklo).
 • Vysoké izolačné schopnosti – tepelné aj zvukové.
 • Kvalitné materiály s dlhou životnosťou.
 • Oceľové výstuhy v rámoch aj krídlach.
 • Bezproblémový chod okenného kovania.
 • Tvarová stabilita.
 • Recyklovateľnosť.

Dvojkrídlové okná sa štulpom

Maximálna šírka okna (alebo jeho časti) bez stĺpika má svoje limity. Hlavným dôvodom je to, aby rám okna dlhodobo držal svoj tvar a netočil sa. U širších okien je potreba rozdeliť priestor stĺpikom, ktorý nemusí byť nutne uprostred. Zákazník si môže toto rozvrhnutie zvoliť sám; ak nenájdete vhodné rozmery v našom e-shope, v konfigurátore si navrhnite vlastné okno.

Široká okná sa teda najčastejšie vyrábajú ako trojkrídlové, pričom medzi prvým a druhým krídlom sa ponechá stĺpik a druhé a treté krídlo zostane bez neho. Štulpové môžu byť aj balkónové dvere.
 
  99
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  243
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  80
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
  Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

  Od našich zákazníkov

  S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
  Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu