Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Čo je to okenné ostenie?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je to okenné ostenie?

S okenným ostením sa stretnete snáď u každého okna alebo dverí. Pod pojmom si predstavte postrannú plochu v stene, vedľa otvoru okna, ktorá sa líši svojou hĺbkou a sklonom. Ostenie môže byť rovné, šikmé alebo zalomené.

Rovné ostenie má pravdepodobne väčšina nových domov. Ostenie a plocha okna medzi sebou zvierajú pravý uhol. Šikmé ostenie je zase typické pre stredoveké hrady. Stretnete sa s ním ale aj dnes. Okno zviera s ostením tupý uhol. Veľkou výhodou je, že okno môžete otvoriť viac ako v prípade rovného ostenia a do miestnosti sa dostane viac svetla. Tretím typom je zalomené ostenie, u ktorého vzniká schodík. Môže vzniknúť napríklad vybúraním starého okna a zasadením nového, ktoré má inú veľkosť.
  99
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  243
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  80
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
  Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

  Od našich zákazníkov

  S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
  Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu