Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Čo je to okenná rímsa
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je to okenná rímsa

Pôvodná okenná rímsa je označenie tehlového, dreveného alebo štukového architektonického prvku, s ktorým sa dnes u postavených budov často nestretnete. Jedná sa o vystupujúcu časť okna, ktorá chráni stenu budovy a člení a zdobí fasádu a celý dom.

Klasická rímsa sa skladá z nosného prvku, odkvapovej dosky a neseného prvku. Kvôli tomu, že sa vyvinula z prekladov historických drevených a kamenných domov, môže mať rôzne tvary. Stretnúť sa môžete s plochou, vypuklou, vydutou, soklovou, konzolovou rímsou. Čo sa umiestnenia rímsy týka, môžete sa stretnúť s nadokennou alebo podokennou rímsou.

Dnes sa ale s označením okenná rímsa stretnete predovšetkým u vonkajšieho parapetu. (Pozor, milovníci krížoviek! Okenné rímsa na sedem je parapet).
 
okenná rímsa
  99
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  243
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  80
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
  Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

  Od našich zákazníkov

  S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
  Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu