Čo je to okenná rímsa
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je to okenná rímsa

Pôvodná okenná rímsa je označenie tehlového, dreveného alebo štukového architektonického prvku, s ktorým sa dnes u postavených budov často nestretnete. Jedná sa o vystupujúcu časť okna, ktorá chráni stenu budovy a člení a zdobí fasádu a celý dom.

Klasická rímsa sa skladá z nosného prvku, odkvapovej dosky a neseného prvku. Kvôli tomu, že sa vyvinula z prekladov historických drevených a kamenných domov, môže mať rôzne tvary. Stretnúť sa môžete s plochou, vypuklou, vydutou, soklovou, konzolovou rímsou. Čo sa umiestnenia rímsy týka, môžete sa stretnúť s nadokennou alebo podokennou rímsou.

Dnes sa ale s označením okenná rímsa stretnete predovšetkým u vonkajšieho parapetu. (Pozor, milovníci krížoviek! Okenné rímsa na sedem je parapet).
 
okenná rímsa
  90
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  207
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  79
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
  Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

  Od našich zákazníkov

  Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
  Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu