Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Čo je to bezpečnostné sklo?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je to bezpečnostné sklo?

Z policajných štatistík vyplýva, že až takmer 40 % všetkých vlúpaní je uskutočnených cez okná. Zvlášť u starých typov okien, ktoré stačí ľahko rozbiť, je riziko najvyššie. Naše sklá pochádzajú najčastejšie z produkcie koncernu Arbonia AG alebo britskej značky Pilkington, ktorí ponúkajú 2 druhy bezpečnostných skiel.
 
Jednovrstvové bezpečnostné sklo je tepelne tvrdené (kalené) a disponuje vyššou mechanickou a tepelnou odolnosťou než klasické sklo. Sklo sa následne zahreje a prudko ochladí, vďaka čomu výrobca dosiahne trvalého napätia po celej ploche s tlakovým napätím na povrchu a ťahovým napätím vo vnútri skla. Pokiaľ potom dôjde k rozbitiu skla, rozpadne sa na kúsky s tupými hranami. To ocení snáď každý, obzvlášť rodiny s malými deťmi.
 
Druhou variantou sú vrstevné bezpečnostné sklá, ktoré sa skladajú z dvoch a viac tabúľ skla. Tie sú pomocou jednej alebo niekoľkých PVB fólii spojené v neoddeliteľný celok. Pri rozbití okna potom fólia udrží úlomky skla pokope.
 

Výhody bezpečnostných skiel u okien:

 • ochrana pred rezným poranením v prípade rozbitia skla
 • vyššia ochrana pred vlúpaním (ako cez staré okná)
  99
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  243
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  80
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
  Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

  Od našich zákazníkov

  S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
  Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu