Čo je to bezpečnostné sklo?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je to bezpečnostné sklo?

Z policajných štatistík vyplýva, že až takmer 40 % všetkých vlúpaní je uskutočnených cez okná. Zvlášť u starých typov okien, ktoré stačí ľahko rozbiť, je riziko najvyššie. Naše sklá pochádzajú najčastejšie z produkcie koncernu Arbonia AG alebo britskej značky Pilkington, ktorí ponúkajú 2 druhy bezpečnostných skiel.
 
Jednovrstvové bezpečnostné sklo je tepelne tvrdené (kalené) a disponuje vyššou mechanickou a tepelnou odolnosťou než klasické sklo. Sklo sa následne zahreje a prudko ochladí, vďaka čomu výrobca dosiahne trvalého napätia po celej ploche s tlakovým napätím na povrchu a ťahovým napätím vo vnútri skla. Pokiaľ potom dôjde k rozbitiu skla, rozpadne sa na kúsky s tupými hranami. To ocení snáď každý, obzvlášť rodiny s malými deťmi.
 
Druhou variantou sú vrstevné bezpečnostné sklá, ktoré sa skladajú z dvoch a viac tabúľ skla. Tie sú pomocou jednej alebo niekoľkých PVB fólii spojené v neoddeliteľný celok. Pri rozbití okna potom fólia udrží úlomky skla pokope.
 

Výhody bezpečnostných skiel u okien:

 • ochrana pred rezným poranením v prípade rozbitia skla
 • vyššia ochrana pred vlúpaním (ako cez staré okná)
  86
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  213
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  75
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
  Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

  Od našich zákazníkov

  Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
  Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu