Čo je stredový stĺpik na okne
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je stredový stĺpik na okne

Stredový stĺpik rozdeľuje dvojkrídlové okná na dve časti. Odporúčame ho pre okná širšie viac než 1800 mm, pretože pôsobí ako oporný prvok, rám spevňuje. Pri menšej šírke závisí na vkuse každého užívateľa. Dvojkrídlové okno so stredovým stĺpikom má dve kľučky, na rozdiel od dvojkrídlového so štulpom, kde je len jedna kľučka. Ďalší rozdiel je pri otvorení obidvoch krídel – stĺpik je viditeľný, zatiaľčo v prípade štulpu je celistvo otvorený priestor. Ďalšou odlišnosťou je možnosť otvárania – pri okne so stĺpikom môžete vyklopiť na ventiláciu obidve krídla, pri štulpovom okne len jedno krídlo. Vo všeobecnosti sa tiež uvádza, že stĺpikové okno lepšie tesní, ale rozdiely v tesnosti sa väčšinou prejavujú až pri väčších šrkach. Stredový stĺpik môže byť tiež pri trojkrídlových a štvorkrídlových plastových oknách.
  90
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  207
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  79
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
  Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

  Od našich zákazníkov

  Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
  Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu