Čo je špaletové okno?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je špaletové okno?

Špaletové okno má vonkajšie aj vnútorné krídla a medzi nimi je časť špalety, teda okenného výklenku. Môžete sa stretnúť taktiež s názvom kastlové alebo dvojdielne okná. A sú takými predchodcami dnešných eurookien. Medzi vnútorným a vonkajším oknom bola totiž medzera, ktorú ľudia využívali (a niekde stále využívajú) napríklad na pestovanie byliniek alebo vystavenie rôznych drobností.
 
Z ekonomického hľadiska ale nie sú tieto okná príliš vhodné. Medzera medzi oknami je príliš široká a dochádza k tepelným stratám. Preto sa napríklad v panelákoch donedávna používali zdvojené okná, ktoré mali dve krídla zošróbované k sebe. Dnes nájdete v novostavbách jednoduché okná s dvojsklami alebo trojsklami.
  90
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  207
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  79
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
  Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

  Od našich zákazníkov

  Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
  Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu