Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Čo je špaletové okno?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je špaletové okno?

Špaletové okno má vonkajšie aj vnútorné krídla a medzi nimi je časť špalety, teda okenného výklenku. Môžete sa stretnúť taktiež s názvom kastlové alebo dvojdielne okná. A sú takými predchodcami dnešných eurookien. Medzi vnútorným a vonkajším oknom bola totiž medzera, ktorú ľudia využívali (a niekde stále využívajú) napríklad na pestovanie byliniek alebo vystavenie rôznych drobností.
 
Z ekonomického hľadiska ale nie sú tieto okná príliš vhodné. Medzera medzi oknami je príliš široká a dochádza k tepelným stratám. Preto sa napríklad v panelákoch donedávna používali zdvojené okná, ktoré mali dve krídla zošróbované k sebe. Dnes nájdete v novostavbách jednoduché okná s dvojsklami alebo trojsklami.
  99
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  243
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  80
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
  Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

  Od našich zákazníkov

  S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
  Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu