Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Inšpirujte sa pri výbere plastových okien a dverí

Vyberáte plastové okná a vchodové či balkónové dvere a hľadáte inšpiráciu? Premýšľate, ako lacno vytvoriť efektný vstup z obývacej izby na terasu? Váhate, či mať okná viac členené, alebo skôr zvoliť veľkú sklenenú plochu? A ako to ešte všetko skĺbiť, aby to nevyšlo príliš draho? Prečítajte si niekoľko našich rád zameraných na estetickú stránku veci a inšpirujte sa fotkami od našich zákazníkov. Ako sa hovorí: viac hláv viac vie.

Fotogaléria plastových okien

Nie nadarmo sa hovorí, že jeden obrázok vydá za tisíc slov, preto vám hneď na začiatku prinášame malú fotogalériu pre inšpiráciu. Nájdete v nej nafotené plastové okná, ktoré si u nás ľudia zakúpili a potom svojpomocne namontovali. V našom e-shope máme ihneď k odberu okná v najbežnejších rozmeroch, ale samozrejme sme schopní dodať aj okná priamo podľa vášho želania. Stačí kliknúť na náš konfigurátor.


Plastové delené okná vhodné do vidieckych domčekovZastrešenie bazénu plastovými oknamiPlatové okná a dvere na zastrešenie bazénuPlastové okná v hnedej farbe drevaBiele plastové okná a dvere do zimnej záhradyBiele plastové dvere fotené z interiéru zimnej záhradyNové dvojkrídlové PVC okná

Aká je optimálna veľkosť okien a dverí?

Pri veľkosti okien je dôležitým faktorom orientácia na svetové strany. Logicky na sever sú lepšie menšie okná, na južnú stranu väčšie, ale samozrejme všetko s mierou, aby zase nedochádzalo k prehrievaniu a nemuseli ste potom veľa investovať do zatieňovacej techniky. Určite je dobré si zapamätať, že veľkosť plochy okien by mala byť okolo 10 % z plochy miestnosti.

Čo sa týka veľkosti vchodových a balkónových dverí, odporúčame šírku aspoň 80 cm. Optimálna šírka hlavných vchodovových dverí je potom 90 – 100 cm, tak aby dvere mali taký priechod, ktorým bezproblémov prejdete kočíkom alebo invalidným vozíkom.

Viac zdvojené okná alebo jedna veľká plocha?

Či okná deliť alebo mať „výkladnú“ skriňu, je otázkou vkusu. Všeobecne sa dá povedať, že pre domčeky vidieckeho štýlu sú vhodné skôr okná delené na viac častí, naopak pri moderných novostavbách sú trendom veľké plochy. Samozrejme ak chcete mať okno otvárateľné, ste kvôli kovaniu určitou veľkosťou obmedzení. Na druhú stranu je potrebné pamätať si, že keď je v okne viac rámu, prejde cez neho menej svetla.

Čo farba? Použiť rovnakú farbu z oboch strán?

Veľmi často sú dnes vidieť plastové okná a dvere v bielej farbe, ale samozrejme v ponuke sú najrôznejšie dekory, obľúbené sú imitácie dreva. Pri výbere je potrebné brať do úvahy farbu strechy a fasády, tak aby dom pôsobil kompaktne. Na to, či dať, alebo nedať rovnakú farbu z oboch strán, nemožno jednoznačne odpovedať. Niekomu prídu dvojfarebné okná divné, iní si pochvaľujú, že majú z vonka pekný drevený dekor, ale v interiéri sú radi za univerzálne bielu farbu, ktorá sa výborne so všetkým kombinuje. Je to skrátka opäť otázka vkusu. Pokiaľ ale máte miestnosti malé, sú biele rámy vhodnejšie, izbu totiž opticky presvetlia.

Ako skĺbiť krásu a obmedzený rozpočet?

Ak potrebujete cenu za okná a dvere znížiť, máte niekoľko možností, a teraz nemyslíme, že to musí byť na úkor kvality. Ušetriť môžete, keď budete mať okná aj dvere z oboch strán biele. Ďalšou veľkou úsporou je, keď tam, kde to ide, nebudete mať okná otvárateľné, ale fixné. A samozrejme ušetríte, keď si montáž budete robiť svojpomocne.

Fotogaléria plastových vchodových a balkónových dverí

Mnohí zákazníci si okrem okien u nás kupovali taktiež plastové vchodové a balkónové dvere. Preto pre inšpiráciu pridávame malú fotogalériu. V nej napríklad uvidíte, ako sa dá lacnejšie urobiť vstup na terasu. Namiesto drahých HS portálov to ide pomocou veľkých plastových okien a balkónových dverí.

Biele balkónové dverePlastové okná v imitácií drevaModerné okná v čiernom prevedeníRekonštrukcia plastových okien v domePlastové balkónové dvere a okná ako vstup na terasu

Neodchádzajte, máme toho viac

Späť do poradne
175
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
240
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
102
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

Od našich zákazníkov

S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu