E-shop je v prevádzke bez obmedzenia. Náš sklad funguje a dodávame do niekoľkých dní. Prijímame tiež objednávky na okná a dvere na mieru.
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Aké parapety kupujete?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Aké parapety kupujete?

Pri kúpe nových plastových okien si môžete objednať aj parapety. Vyrába ich pre nás česká firma Tozan, ktorá pracuje s tými najkvalitnejšími materiálmi. Parapety vyhovujú všetkým normám, vyznačujú sa dlhou životnosťou a spĺňajú náročné fyzikálno-technické parametre.

Pri vnútorných parapetách máte na výber z dvoch variant - plastovej alebo drevotrieskovej. Vonkajšie parapety sú vyrobené z hliníka a dodávame ich v dvoch prevedeniach: ťahané a ohýbané.

Vnútorné plastové parapety

Prierez plastovým parapetom vnútorným
Vnútorné plastové parapety sú vyrobené z tvrdeného polyvinylchloridu. Ide o rovnaký materiál, ktorý je použitý pri výrobe plastových okien a dverí. Môžete si tak byť istí vysokou odolnosťou proti vlhkosti. Povrch parapety je potiahnutý plastovou dekoratívnou fóliou, ktorá má zvýšenú odolnosť proti poškriabaniu a voči ultrafialovému žiareniu. Vnútri parapety je krížová konštrukcia komôr, ktorá plní funkciu výstuže a tým dodáva parapetám vysokú pevnosť.

Prednosťou týchto plastových parapiet je odolnosť proti vlhkosti a teplu, tvarová stabilita, vynikajúca tepelná izolácia, vysoká mechanická pevnosť, stálofarebnosť, jednoduchá inštalácia, odolnosť voči chemikáliám a možnosť recyklácie. Zvlášť ženy určite privítajú, že tieto plastové parapety sa ľahko udržujú pomocou bežných čistiacich prostriedkov.

Vnútorné plastové parapety si môžete zakúpiť v šírkach od 155 do 500 mm a na výber máte z piatich farebných prevedení: orech, buk, biela, mramor a zlatý dub. Aby nedošlo pri doprave a montáži k poškodeniu, je povrch chránený krycou fóliou.

Ďalšie technické parametre:
Nos parapety: Nos parapety: 40 mm, hrúbka 20 mm. Parapety sa dodávajú v celých tyčiach dĺžky 6 000 mm alebo formátované na mieru podľa požiadavky zákazníka.

Farebné prevedenie vnútorných plastových parapiet

Realizácie vnútorných plastových parapiet

Pozrite sa na návod na montáž vnútorných plastových parapiet.

Vnútorné drevotrieskové parapety

Schéma vnútorných drevotrieskových parapetov - prierez
Ak si chcete zaobstarať do interiéru parapetu s vysokoodolným a krásnym rovným povrchom, odporúčame zvoliť drevotrieskové parapety. Tie sú vyrobené z vlhku odolnej DTD dosky (drevotriesky) a na povrch je použitý HPL laminát hrúbky 0,8 mm, ktorý je odolný voči bežným chemikáliám a vysokým teplotám. Spodná vrstva je potiahnutá protiťahovou fóliou, ktorá parapetu chráni pred deformačnými vplyvmi. Pre ukončenie sú použité plastové alebo nažehľovacie krytky. Tieto drevotrieskové parapety charakterizuje jednoduchá údržba, montáž, krásny vzhľad, stálofarebnost, vysoko pevný povrch odolný voči UV žiareniu a bežným chemikáliám.

Drevotrieskové parapety si môžete kúpiť v šírkach od 150 do 800 mm a na výber máte zo šiestich farebných prevedení: biela, mramor, zlatý dub, čerešňa, svetlý dub a tmavý orech. Aby nedošlo pri doprave a montáži k poškodeniu, je povrch chránený krycou fóliou.

Ďalšie technické parametre:
Hrúbka: 18 mm
Nos parapetu: výška 38 mm, hrúbka 18 mm, rádius 6 mm
Parapety sa dodávajú v celých tyčiach dĺžky 6 000 mm, alebo formátované na mieru podľa požiadavky zákazníka.

Farebné prevedenie vnútorných drevotrieskových parapiet

Pozrite sa na návod na montáž vnútorných drevotrieskovych parapiet.

Vonkajšie hliníkové parapety ťahané

Nákres vonkajších parapetov ťahaných
Pre tie najtvrdšie poveternostné podmienky Vám odporúčame si zaobstarať vonkajšie ťahané hliníkové parapety. Sú vyrobené z extrudovaného hliníkového profilu hrúbky 1,4 - 3,0 mm, ktorý je povrchovo upravený eloxovaním a lakovaním. Parapety v ťahanom prevedení sa vyznačujú vynikajúcou pevnosťou a dlhodobou životnosťou. Aby nedošlo pri doprave a montáži k ich poškodeniu, je povrch chránený krycou fóliou. K týmto typom vonkajších parapiet dodávame plastové a hliníkové koncové krytky a skrutky s čiapočkami vo farbe parapiet.

Vonkajšie hliníkové parapety ťahané si môžete zakúpiť v šírkach od 50 do 400 mm a na výber máte zo štyroch farebných prevedení: biela RAL 9016, hnedá RAL 8019, elox bronz C33 a prírodný strieborný elox.

Ďalšie technické parametre:
Parapety sa dodávajú v celých tyčiach dĺžky 6 000 mm, alebo formátované na mieru podľa požiadavky zákazníka.
Farebné úpravy sú možné podľa vzorkovníka RAL

Pozrite sa na návod na montáž vonkajších plastových parapet.

Vonkajšie hliníkové parapety ohýbané

Ak hľadáte lacnejšiu variantu kvalitných vonkajších parapiet, zvoľte hliníkové parapety ohýbané. Na výber máte z dvoch hrúbok hliníkového profilu a to 0,8 a 1 mm. Povrch je vždy upravený striekaním a lakovaním. Aby nedošlo pri doprave a montáži k poškodeniu, je povrch chránený krycou fóliou. K týmto typom vonkajších parapiet ponúkame plastové a hliníkové koncové krytky a skrutky s čiapočkami vo farbe parapiet.

Vonkajšie hliníkové parapety ohýbané si môžete zakúpiť v šírkach od 90 do 400 mm. Pri hrúbke profilu 0,8 mm je štandardne ponúkaná biela farba. U hliníkovej parapety s hrúbkou profilu 1 mm máte na výber z piatich farebných prevedení: biela RAL 9016, hnedá RAL 8019, zlatý dub RAL 8003, elox. bronz a anthrazit - grau RAL 7016.

Dalšie technické parametre:
Nos parapetu: pohľadová výška 40 mm, zadný nos 25 mm, sklon: 5°
Parapety dodávame v celých tyčiach maximálnej dĺžky 6 500 mm, alebo formátované na mieru podľa požiadaviek zákazníka.
Farebné úpravy sú možné podľa vzorkovníka RAL

Štandardné prevedenie

Pozrite sa na návod na montáž vonkajších plastových parapet.

75
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
162
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
68
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
Odbavili sme už 32 251 objednávok a dodali vám viacej ako 150 000 okien

Od našich zákazníkov

S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu