Aké parapety kupujete?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Aké parapety kupujete?

Pri kúpe nových plastových okien si môžete objednať aj parapety. Vyrába ich pre nás česká firma Bopal, ktorá pracuje s tými najkvalitnejšími materiálmi. Parapety vyhovujú všetkým normám, vyznačujú sa dlhou životnosťou a spĺňajú náročné fyzikálno-technické parametre.

Pri vnútorných parapetách máte na výber z dvoch variant - plastovej alebo drevotrieskovej. Vonkajšie parapety sú vyrobené z hliníka a dodávame ich v dvoch prevedeniach: ťahané a ohýbané.

Vnútorné plastové parapety


Vnútorné plastové parapety sú vyrobené z tvrdeného polyvinylchloridu. Ide o rovnaký materiál, ktorý je použitý pri výrobe plastových okien a dverí. Môžete si tak byť istí vysokou odolnosťou proti vlhkosti. Povrch parapety je potiahnutý plastovou dekoratívnou fóliou, ktorá má zvýšenú odolnosť proti poškriabaniu a voči ultrafialovému žiareniu. Vnútri parapety je krížová konštrukcia komôr, ktorá plní funkciu výstuže a tým dodáva parapetám vysokú pevnosť.

Prednosťou týchto plastových parapiet je odolnosť proti vlhkosti a teplu, tvarová stabilita, vynikajúca tepelná izolácia, vysoká mechanická pevnosť, stálofarebnosť, jednoduchá inštalácia, odolnosť voči chemikáliám a možnosť recyklácie. Zvlášť ženy určite privítajú, že tieto plastové parapety sa ľahko udržujú pomocou bežných čistiacich prostriedkov.

Vnútorné plastové parapety si môžete zakúpiť v šírkach od 155 do 500 mm a na výber máte zo siedmich farebných prevedení: orech, buk, biela, šedý mramor, winchester, antracit glatt a zlatý dub. Aby nedošlo pri doprave a montáži k poškodeniu, je povrch chránený krycou fóliou.

Ďalšie technické parametre:
Nos parapety: Nos parapety: 40 mm, hrúbka 20 mm. Parapety sa dodávajú v celých tyčiach dĺžky 6 000 mm alebo formátované na mieru podľa požiadavky zákazníka.

Farebné prevedenie vnútorných plastových parapiet

Vnútorné plastové parapety - mramorVnútorné plastové parapety - bukVnútorné plastové parapety - zlatý dubVnútorné plastové parapety - bielaVnútorné plastové parapety - antracit glattVnútorné plastové parapety - winchesterVnútorné plastové parapety - orech

Realizácie vnútorných plastových parapiet

Vnútorné plastové parapety - realizáciaVnútorné parapety k plastovým oknámDokonalé spracovanie vnútorných plastových parapetovVnútorné plastové parapety - realizácia

Pozrite sa na návod na montáž vnútorných plastových parapiet.

Vnútorné drevotrieskové parapety

Vnútorné drevotrieskové parapety
Ak si chcete zaobstarať do interiéru parapetu s vysokoodolným a krásnym rovným povrchom, odporúčame zvoliť drevotrieskové parapety. Tie sú vyrobené z odolnej DTD dosky proti vlhku (drevotriesky) a na povrchu je použitý CPL laminát, ktorý je odolný voči bežným chemikáliám a vysokým teplotám. Spodná vrstva je potiahnutá protiťahovou fóliou, ktorá parapetu chráni pred deformačnými vplyvmi. Pre ukončenie sú použité plastové alebo nažehľovacie krytky. Tieto drevotrieskové parapety charakterizuje jednoduchá údržba, montáž, krásny vzhľad, stálofarebnost, vysoko pevný povrch odolný voči UV žiareniu a bežným chemikáliám.

Drevotrieskové parapety si môžete kúpiť v šírkach od 150 do 800 mm a na výber máte zo siedmich farebných prevedení: biela, šedý mramor, zlatý dub, čerešňa, svetlý dub, buk a tmavý orech. Aby nedošlo pri doprave a montáži k poškodeniu, je povrch chránený krycou fóliou.

Ďalšie technické parametre:
Hrúbka: 19,8 mm
Nos parapetu: výška 38 mm, hrúbka 25 mm, rádius 6 mm
Parapety sa dodávajú v celých tyčiach dĺžky 6 000 mm, alebo formátované na mieru podľa požiadavky zákazníka.

Farebné prevedenie vnútorných drevotrieskových parapiet

Vnútorné drevotrieskové parapety - mramorVnútorné drevotrieskové parapety - bielaVnútorné drevotrieskové parapety - svetlý dubVnútorné drevotrieskové parapety - tmavý orechVnútorné drevotrieskové parapety - čerešňaVnútorné drevotrieskové parapety - zlatý dubVnútorné drevotrieskové parapety - buk

Pozrite sa na návod na montáž vnútorných drevotrieskovych parapiet.

Vonkajšie hliníkové parapety ťahané

Vonkajšie hliníkové parapety ťahané
Pre tie najtvrdšie poveternostné podmienky vám odporúčame si zaobstarať vonkajšie ťahané hliníkové parapety. Sú vyrobené z extrudovaného hliníkového profilu hrúbky 1,2–3,5 mm, ktorý je povrchovo upravený eloxovaním a lakovaním. Parapety v ťahanom prevedení sa vyznačujú vynikajúcou pevnosťou a dlhodobou životnosťou. Aby nedošlo pri doprave a montáži k ich poškodeniu, je povrch chránený krycou fóliou. K týmto typom vonkajších parapiet dodávame plastové a hliníkové koncové krytky a skrutky s čiapočkami vo farbe parapiet.

Vonkajšie hliníkové parapety ťahané si môžete zakúpiť v šírkach od 50 do 400 mm a na výber máte zo šiestich farebných prevedení: biela RAL 9016, hnedá RAL 8019, elox bronz C33, anthrazit-grau RAL 7016, zlatý dub a prírodný strieborný elox.

Ďalšie technické parametre:
Parapety sa dodávajú v celých tyčiach dĺžky 6 000 mm, alebo formátované na mieru podľa požiadavky zákazníka.
Ponúkame i farebné úpravy podľa vzorkovníka RAL. Pre bližšie informácie a termíny dodania kontaktujte naše obchodné oddelenie na obchod@skladove-okna.sk.
Vonkajšie hliníkové parapety ťahané - bielaVonkajšie hliníkové parapety ťahané - hnedá RAL 8019Vonkajšie hliníkové parapety ťahané - elox bronz C33Vonkajšie hliníkové parapety ťahané - prírodný strieborný eloxVonkajšie hliníkové parapety ťahané - anthrazit-grau RAL 7016Vonkajšie hliníkové parapety ťahané - zlatý dub

Pozrite sa na návod na montáž al parapiet.

Vonkajšie hliníkové parapety ohýbané

Vonkajšie hliníkové parapety ohýbané
Ak hľadáte lacnejšiu variantu kvalitných vonkajších parapiet, zvoľte hliníkové parapety ohýbané. K dispozícii sú o hrúbke hliníkového profilu 0,8 mm pre všetky vyložené. Povrch je vždy upravený striekaním a lakovaním. Aby nedošlo pri doprave a montáži k poškodeniu, je povrch chránený krycou fóliou. K týmto typom vonkajších parapiet ponúkame plastové a hliníkové koncové krytky a skrutky s čiapočkami vo farbe parapiet.

Vonkajšie hliníkové parapety ohýbané si môžete zakúpiť v šírkach od 90 do 400 mm. A na výber máte z piatich farebných prevedení: biela RAL 9016, hnedá RAL 8019, zlatý dub RAL 8003, elox. bronz a anthrazit-grau RAL 7016. 

Dalšie technické parametre:
Nos parapetu: pohľadová výška 25 mm, zadný nos 25 mm, sklon: 5°
Parapety dodávame v celých tyčiach maximálnej dĺžky 6 500 mm, alebo formátované na mieru podľa požiadaviek zákazníka. Ponúkame i farebné úpravy podľa vzorkovníka RAL. Pre bližšie informácie a termíny dodania kontaktujte naše obchodné oddelenie na obchod@skladove-okna.sk.
Vonkajšie hliníkové parapety ohýbané - bielaVonkajšie hliníkové parapety ohýbané - hnedá RAL 8019Vonkajšie hliníkové parapety ohýbané - elox. bronzVonkajšie hliníkové parapety ohýbané - zlatý dub RAL 8003Vonkajšie hliníkové parapety ohýbané - anthrazit-grau RAL 7016

Štandardné prevedenie

Vonkajšie parapety hliníkovéVonkajšie hliníkové parapetyKvalitná výroba hliníkových vonkajších parapetovProfil vonkajších parapetov hliníkovýchVenkovní hliníkové parapety taženéVonkajšie hliníkové parapety ohýbané

Pozrite sa na návod na montáž vonkajších al parapiet.

124
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
267
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
101
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

Od našich zákazníkov

Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu