Vlastnosti plastových strešných okien PREMIUM
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Vlastnosti plastových strešných okien PREMIUM

Plastové strešné okná PREMIUM ponúkajú moderný vzhľad, odolnú konštrukciu a dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Sú vhodné pre každú strechu so sklonom od 15 do 75 stupňov. Sú bezúdržbová a skvele zapadnú do vášho interiéru. Môžete ich namontovať do každej miestnosti, vhodné sú pre miesta so zvýšenou vlhkosťou ako kuchyne alebo kúpeľne.

 

Plastové strešné okno Premium
Plastové strešné okno Premium - prierez
 

Moderný dizajn, drevené dekory

Väčšina strešných okien sa vyrába v klasickom, rovnom prevedení. Plastové strešné okno PREMIUM vyniká príjemným zaobleným dizajnom profilov GRUBER & CO group. Dodáva oknu exkluzívny moderný vzhľad. Okrem tradičnej bielej ponúkame aj dekory zlatý dub, mahagón a orech. Strešné okná tak môžu mať rovnaký vzhľad ako ostatné okná, v prípade potreby  skvele zapadnú aj do dreveného interiéru.
Plastové strešné okno Premium - odtieň Zlatý dubPlastové strešné okno Premium - odtieň OrechPlastové strešné okno Premium - odtieň MahagonPlastové strešné okno Premium - odtieň borovica

Farebné možnosti oplechovanie

 • Štandardná RAL 8019 (hnedá).
 • Neštandardná RAL 7043 (šedá).
RAL 7043 (šedá)RAL 8019 (hnedá)

Odolná konštrukcia, kvalitná izolácia

Okno tvorí jedinečná konštrukcia z viackomorových profilov rámu a krídla. Vďaka nej je súčasťou okna masívna oceľová výstuž pre lepšiu stabilitu celého okna. Rovnako ako pri bežných oknách sú samozrejmosťou dobré tepelno-izolačné parametre. Štandardne montované zasklenie Ug=1,0 W/m²K s bezpečnostným kaleným sklom zaručuje teplo aj bezpečie vášho domova.
 

3 polohy

Výklopno-kyvné okno Skylight PREMIUM môžete otvárať v troch polohách. Patentovaný systém kovania zaisťuje perfektnú stabilitu krídla v sklopnej, otvorenej aj obrátenej polohe, pričom pri manipulácii s oknom nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Vonkajšie oplechovanie navyše chráni kovanie pred poveternostnými vplyvmi a zvyšuje utesnenie spoja rámu s krídlom.


Spôsoby otvárania

 • v sklopnej polohe plynule v rozsahu 0 – 30°,
 • v otvorenej zaistenej polohe v uhle 45°,
 • v polohe pre umývanie (obrátenie krídla o 120°).


Žiadne zatekanie

Pevnou súčasťou správne namontovaného okna je tesniace lemovanie z hliníkového plechu v rovnakých farebných odtieňoch ako okenné oplechovanie. Chráni proti poveternostným vplyvom. Dômyselne vyriešený spoj s rámom (horný okraj lemovania v špeciálnej drážke a prekrytie spoja tesnením) vylučuje zatekanie vody a hlavne topiaceho sa snehu, čo býva problém u zle vyriešených strešných okien.
 

Vlnitá aj plochá

Strešné okná Skylight PREMIUM zapadnú do striech s vlnitou aj plochou krytinou. Pre keramické, betónové škridly a ďalšie vlnité strešné krytiny má strešné okno PREMIUM pružný prvok, dolnú časť lemovania, ktoré zaisťuje dôkladné utesnenie a odvod vody na krytinu. Pre spojenie s plochými krytinami zase funguje lemovanie P, ktoré pružný prvok neobsahuje. Modulové lemovanie zasa dovoľuje spájať okná do zostáv vedľa seba alebo nad seba. V tomto prípade musí zákazník uviesť i šírku krokvy medzi jednotlivými oknami kvôli optimálnemu rozmiestnenie okien vo väzbe krovu.

Všetky lemovania majú tesniace kliny a žľaby, ktoré odvádzajú kondenzát zo strešnej fólie.
 

Typy lemovania

F – pre vlnité krytiny (napr. keramická škridla, oceľová strešná krytina)
P – pre ploché krytiny (napr. bitúmenový šindeľ)
M – modulové (špeciálne lemovanie umožňuje montáž okien vedľa seba alebo jedno nad druhým, MP pre ploché krytiny, MF pre vlnité)
 

Bez starostí

To najlepšie nakoniec. Okno je navrhnuté ako bezúdržbové. Odpadá servis a starostlivosť o strešné okná, ktoré sú často horšie prístupné. Teraz už si môžete užívať bezstarostné bývanie pod strešnými oknami PREMIUM.
 
Strešné okno už nemusí byť nutné zlo, len aby ste dostali cez strechu svetlo do domu. Okná PREMIUM sú plnohodnotnou súčasťou Vášho domu. Fungujú rovnako ako bežné okná aj skvele vyzerajú. A to všetko za veľmi priaznivú cenu.

Hlavné výhody plastových strešných okien PREMIUM

 • Originálny zaoblený profil s dizajnom firmy GRUBER & CO group odolný proti znečisteniu a starnutiu.
 • Bezpečnostné kalené sklo Ug=1,0 W/m² K.
 • Mikroventilácia.
 • Fólie imitujúce drevo.
 • Patentovaný systém kovania (ľahká obsluha).
 • Dobrá tepelná a akustická izolácia.
 • Oplechovanie z hliníka s polyesterovou farebnou úpravou.
 • Nevyžaduje žiadnu údržbu (ani kovanie).
 • Použitie pre každú strechu (sklon strechy 15 º – 75 º , plochá aj vlnitá).
 • Dokonalé tesnenie (systém štyroch tesnení odolný voči zmenám teploty i UV žiareniu).

UPOZORNENIE!

Pre montáž strešného okna PREMIUM je lemovanie potrebné vždy, bez ohľadu na to, či sa montuje do profilovej alebo hladkej strešnej krytiny.

Návody na montáž a údržbu

Plastové strešné okná PREMIUM

Realizácie

Školenia

Výroba a montáž

86
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
213
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
75
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 5 európskych krajinách
Odbavili sme už 54 518 objednávok a dodali vám viacej ako 200 000 okien

Od našich zákazníkov

Ďakujem Vám za dodanie obj.tovaru. Som stopercentne spokojený. Tranzakcia prebehla tak ako som to predstavoval. Kvalitné okná boli dodone čas.termíne bez závad. Sú kvalitné a pekné.
Dodacia lehota dodrzana, pri telefonickom kontakte ustretovost, velmi mila a ochotna pani. Prijemne ceny. Takto keby fungoval kazdy obchod, tak by neexistoval nespokojny zakaznik. Dakujem. Budem potrebovat dalsie okna a som plne rozhodnuty, ze sa obram znovu na Vas.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu