Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Aké sú typy plastových okien do kúpeľne?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Aké sú typy plastových okien do kúpeľne?

Napriek tomu rad domácností nemá v kúpeľni okno, je určite výhodné, keď je miestnosť osvetlená prirodzeným svetlom a nie ste odkázaní vždy rozsvecovať svetlo. Navyše oknom sa dá vetrať, čo naozaj oceníte, keď je kúpeľňa spojená so záchodom. Skrátka okno do kúpeľne patrí, len sa ponúka otázka: aké vybrať?

Najbežnejšie sú kúpeľňové okná strešné a otváravo-sklopné

V kúpeľni je zvýšená vlhkosť, preto sú najvhodnejšie okná z plastu. Ďalšie parametre potom už záleží na preferenciách daného zákazníka, ale vo všeobecnosti je možné povedať, že najčastejšie ľudia volia pre zachovanie svojho súkromia do kúpeľne jednokrídlové okná. Tie môžu byť:
 • fixné – ide o pevné okná bez možnosti otvárania a i vetrania. Sú lacnejšie než otvárateľné okná. Dajú sa využiť v prízemných kúpeľniach, kedy je možné okno pohodlne umyť z obidvoch strán zo zeme. Kvôli nemožnosti vetrania by sme ich odporúčili len do domov s rekuperáciou.
 • sklopné vetracie – celkom nejdú otvoriť, ale vyklopiť, čo býva k vetraniu dostačujúce. Bývajú širšie, ale užšie.
 • otváracie a sklopné – bývajú väčšie než výklopné, rovnako široké a vysoké, žiadaný rozmer je 100 × 100 cm. Dajú sa nielen vyklopiť na ventiláciu, ale tiež úplne otvoriť.
 • strešné – sú vhodné do podkrovia, kúpeľňu veľmi presvetlia a idú pohodlne otvárať. Priamo do miestností so zvýšenou vlhkosťou sú určené plastové strešné okná PREMIUM. Sú k dispozícii vo viacerých než desiatich rozmeroch.
Veľa jednokrídlových plastových okien do kúpeľne u nás máme skladom, dodanie býva do 3 dní. V prípade, že potrebujete okno iných rozmerov alebo rozšírených parametrov (napríklad s mliečnym sklom) objednávajte cez náš konfigurátor.

Pozor na príliš malé okná

Pretože dnes sú často k videniu i kúpeľne väčšej veľkosti (bývajú tam dve umývadlá, sprchový kút, vaňa, WC, bidet a napríklad i sauna) je potom žiadúce tam umiestniť buď väčšie okno (orientované napríklad do záhrady), alebo viacero malých plastových okien. Pri oknách menších rozmerov len upozorňujeme, že značnú časť okna tvoria rámy, takže samotná plocha skla býva malá a logicky cez ňu potom prechádza tiež menej svetla.
  99
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  243
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  80
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
  Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

  Od našich zákazníkov

  S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
  Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu