Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Návod (PDF) na montáž strešného okna PREMIUM - vlnité lemovanie
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Návod (PDF) na montáž strešného okna PREMIUM - vlnité lemovanie

(sklon strechy 15 – 75°)

 
Krok 1
Strešné okno Skylight namontované na streche s vlnitou krytinou, doporučený sklon 15 – 75°.
Krok 2
Pred osadením musíme najskôr demontovať krídlo strešného okna. Pod dolnú stranu krídla vložte mäkkú podložku, aby ste zabránili prípadnému poškodeniu. Odskrutkujte skrutky A pod oplechovaním a zľahka vysuňte oplechovanie v smere šípok.
Krok 3
Po odstránení hornej časti oplechovania povoľte zaisťovacie skrutky B a rozpojte kovanie obr. 3A. Toto urobte súčasne na ľavej aj pravej strane. Vyberte opatrne krídlo a položte ho na čistú, mäkkú podložku. Odskrutkujte hornú aj dolnú drevenú transportnú lištu.
Krok 4
Pripravte otvor pre vloženie rámu, obr.4. Upevnite pomocou skrutiek rám do latovania, vždy po troch skrutkách na jeden montážny uholník.
POZOR, je treba dbať na správne vycentrovanie a rozteč uhlopriečok (max. rozdiel 1 mm).
Krok 5
Pri montáži lemovania najskôr vyberte rámové tesnenie obr. 5a. Postupne osaďte jednotlivé diely lemovania podľa očíslovania obr.5.
Krok 6
Po osadení jednotlivých dielov lemovania vložte späť rámové tesnenie obr.6a. Dôkladná montáž tesnenia zabezpečuje dokonalé utesnenie okna.
Krok 7
Pri spätnej montáži krídla postupujte v opačnom poradí ako na obr.3.Dbajte hlavne na to aby sa valčeky kovania C ideálne pohybovali vo vymedzenom priestore po klznej podložke D. Držte krídlo za ramená a vložte upínací segment do otvoru obr.3a. Teraz zaskrutkujte zaisťovacie skrutky B obr.3.
Krok 8
Osaďte horný diel oplechovania zasunutím do výrezov E a následne zabezpečte zaisťovacími skrutkami A tak, ako je zobrazené na obr. 2a.
 
99
presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
243
toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
80
objednávok sme prijali v uplynulom týždni
Navštivte osobne
náš showroom
Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

Od našich zákazníkov

S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu