Z dôvodu prevencie šírenia onemocnenia Covid-19 sú ale zamestnanci zákazníckej linky na homeoffice, a tak, ak by došlo napr. k chvíľkovej nedostupnosti tel. čísla, prosíme vás o zhovievavosť. Viac info tu. 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Čo je súčiniteľ prestupu tepla?
Bez zmlúv a papierovania
Expedícia k vám domov do 3 dní
Viac ako 1000 kusov na sklade
Kvalita švajčiarskeho koncernu Arbonia AG

Čo je súčiniteľ prestupu tepla?

Veličina, ktorá udáva, ako veľmi bráni okno úniku tepla z budovy von. V prípade okien potom ešte rozlišujeme prestup tepla pre sklo Ug (glass) a pre profil Uf (frame). Na základe dodaných hodnôt sa ľahko spočíta súčiniteľ prestupu tepla celého okna Uw (m2.K) (window), prípadne dverí Ud (door).
 
V štandarde majú izolačné dvojsklá koeficient prestupu Ug=1.0/1.1 W/m2K. V prípade že staviate nový dom, alebo sa chystáte na celkové zateplenie a chcete čo najviac ušetriť za energie, odporúčame voliť izolačné trojsklá. Izolačné trojsklá majú koeficient prestupu Ug= 0.6 W/m2K.
 
Tepelný prestup celým oknom u plastových okien vychádza na Uw=1.2W/m2K (už pri použití štandardného izol. dvojskla), alebo Uw= 0.85W/m2K pri použití izolačného trojskla s plastovým rámikom.
 

Výpočet tepelného prestupu oknom:
 

Uw   súčiniteľ prestupu tepla okna

(W.m-2.K-1)

Ag   plocha zasklenia

(m2)

Ug   súčiniteľ prestupu tepla zasklenia

(W.m-2.K-1)

Af   plocha rámu

(m2)

Uf   súčiniteľ prostupu tepla rámu

(W.m-2.K-1)

Ig   celkový viditeľný obvod zasklenia

(m)

Ψg   lineární činiteľ prestupu tepla spôsobený kombinovanými tepelnými vplyvmi zasklenia, distančného rámiku a rámu (pre jednoduché zasklenie je Ψg = 0 W.m-1.K-1)
  99
  presne toľko okien a dverí sme Vám minulý týždeň doručili až k Vám domov
  243
  toľko zákazníkov obslúžili naše operátorky po telefóne minulý týždeň
  80
  objednávok sme prijali v uplynulom týždni
  Navštivte osobne
  náš showroom
  Nájdete nás vo 4 európskych krajinách
  Odbavili sme už 43 069 objednávok a dodali vám viacej ako 175 000 okien

  Od našich zákazníkov

  S výberom okien a dverí nám pomohla panipo telefóne. Ďakujem za expresné odbaveniemojej objednávky. Pri realizácii prestavby saobrátim znovu na váš eshop.
  Okná v dome meníme postupne podľa našichmožností. Vďaka veľkému výberu a rýchlostidodania nemusíme objednávať skôr než týždeňdopredu.V porovnaní s ostatnými ponukamiveľmi nízka cena za, podľa môjho názoru,veľmi kvalitný výrobok.

  Ďalšie hodnotenia a fotografie z realizácií od našich zákazníkov tu